| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
eu cu iubitul meu ne-am despartit acum 2 zile din cauza unor mici dispute, amandoi fiind incapatanati...
el este coleg cu mine
ne iubim
dar el e foarte incapatanat si nu stie daca sa ne impacam sau nu, ca cica eu sunt suparacioasa si mai multe din astea...
si ca cica eu nu il iubesc asa de mult cum ii zic...
vreau niste sfaturi
credeti ca ar trebui sa il las sa se gandeasca pana cand incepem scoala?
si daca nu mai vrea sa ne impacam, ce sa fac?
el incearca sa arate ca nu ii mai pasa la fel ca la inceput, dar pe mine nu poate sa ma minta.
il cunosc.
ce sa fac?
multumesc

Răspuns Câştigător
| νєησм a răspuns:

Buna dai cat mai mult timp sa se gandeasc daca se mai inpaca cu tine sau nu dai motive pentru care ar trebui sa fiti impreuna propune-i sa va intalniti si sa vorbiti despre acest lucru apoi isi va da seama ca daca va impacati va fi mult mai bine decat despartiti daca el e atat de incapatanat in cat nu vrea sa va mai inpacati lasa-l in pace daca tine la tine vine el la tinehappyBafta:* Te rog Fundasad

2 răspunsuri:
| vaa a răspuns:

Mai lasa l, da' nu mult.PAna vineri de exemplu.
Dupa da i un mesaj si spune i ca ar trebui sa vorbiti sa rezolvati totul.
Daca spune da, stii ce urmeaza: vorbiti, clarificati totu' si va impacatihappy.
Daca nu. ei bine inseamna ca nu tine la tine. sau face pe inabordabilu'. VArianta a 2 a e mai.smug.
BAftahappy!

| ginutza12 a răspuns:

Eu zic sa ii mai las putin timp la dispzitie daca raspunsul va fi negativ si nu esti sigura ca a raspuns cu inima incearca-l. fa-l gelos cu un prieten de al lui care te place mult si daca va fi gelos inseamna ca ceva il opresete sa se impace cu tine