| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

happy

Este vorba de fostul meu prieten. Am fost impreuna 7 luni si ne-am despartit acum vreo 2 saptamani. De atunci vorbim ca prieteni, dar am impresia ca el vrea mai mult. Adica imi spunea ca fumeaza din nou(desi el a avut probleme cu tutunul, a stat internat in spital si chiar acum urmeaza tratament:-s) si i-am zis sa inceteze cu asta, ca`si face rau, ca il urechez daca mai aud de asta etc. Da` el mi-a luat grija mea de prietena ca pe faptul` ca inca il mai iubesc. Mie imi pasa de el normal, da` am alt prieten si tin la el. Nu`i pot spune ca am prieten pentru ca prietenul meu de acum s`a purtat f urat cu mine in trecut si nu m`ar lasa sa fiu cu el, ar fi in stare chiar sa-i spuna mamei. In fine... Da` eu nu stiu cum sa fac sa il convinga sa renunte la tigarile alea, ca el isi face rau. Inainte, cand era cu mine, nu prea golanea, acum de cand ne-am despartit iar a inceput pe strada cu golanii etc. Mie chiar imi pasa de el(mai am ceva sentimente pentru el) da` nu vreau sa ne impacam desi stiu ca ma iubeste mult. Imi bate apropouri c ama iubeste, imi zice ca ii e dor de mine etc. Ma alinta f mult(nu`mi zice pe nume, imi zice Deea, Dewtza etc), mai imi zice si "din greseala" puiule sau iubita. Imi zicea ca vrea sa ma stranga in brate, sa ma sarute dar i-am zis ca tin la el ca la un prieten, ca nu vreau mai mult, ca nu mai vreau o relatie serioasa da` mereu schimba subiectu` cu apropouri ca stie ca il iubesc inca etc. Faza e ca vorbim f mult la telefon pentru ca pur si simplu nu pot sa nu vorbesc cu el. Imi place sa povestim, ne intelegem de minune, poate chiar mai bine decat atunci cand eram cu el, si nu-l pot ignora pur si simplu pentru ca stiu ca sufera mult pentru mine(ca eu m`am desp de el). Deci ce sa fac? :-s Ca sa-l fac sa ma vada ca pe o surioara mai mica, o amica si doar ATAT straight face? Nu e un copil, are 21 de ani, eu am 16. Si ma doare sa stiu ca sufar pentru ca inca tin la el.

5 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Parerea mea.pe messhee hee big grin

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Sincer, din experienta.

Momentan nu intelege, este practic obsedat dupa tine. [intelegi ce vreau sa spun]
O sa inteleaga ca totul s-a terminat cand isi va face o noua prietena, care ar trebui sa fie cam de varsta lui pentru al putea face sa se maturizeze. Nu intelege acum nimic din ce ii spui, in capul lui sta idea ca "lasa imi fac rau, ori se intoare la mine, ori mor, ca si asa nu mai am pe nimeni" sau ceva de genul. si ca sora va dura ceva pana te va considera, va trebui sa ii treaca aceasta obsesie. App acest lucru cu obsesia poate dura de la 2 la 5-6 saptamani daca chiar te-a ubb. Daca nu de la 2 la 5 zile... ceea ce mi se pare ca nu se ia in calcul. Si daca chiar este obsedat inseamna ca va tine in jur de 2 luni.

Ideea este sa nu ii dai atentie pentru. ca asta ii da impresia ca inca il mai iubesti si vrei sa fii impreuna cu el. Spune-i ca vrei sa te lase un timp sa te gandesti. Nu mai vb cu el o saptamana doua si vezi pe urma daca te mai suna [tu nu il suna, altfel ii va reveni chestia aia cu iubirea] si incearca si u sa meditezi asupra acestui lucru, e bine nu e bine, sunteti certati dintr-o prostie, [sa stii ca daca sa zicem ca iti spune azi ca esti curva, peste doua zile iti da o palma, peste trei zile sigur o sa te ia la bataie] {fundita, alte sfaturi pe PM big grin }

| SexyCioco a răspuns:

De lasat de fumat nu se lasa ca stiu si am si eu aceeasi problema cu iubitul meu... Nu o sa te mai vada niciodata ca o amica, ci ca pe o fosta si daca inca te iubeste o sa stea mult suparat. Si cam atat ai grija poate ar trebui sa fi iar cu el merita mai :X sin ce zici tu

| mary_1521 a răspuns:

Ce sa spun nu este bine,,, dar eu cred ca s-a apucat iar de fumat pentru ca v-ati despartit,, iar de durere parerea mea e ca nu a suportat sa stea departe de tine asa ca s-a intors la fosti prieteni care nu-i vor binele...

| bunnylover537 a răspuns:

Spune-i ca friends are forever, lovers are whatever. si ca o relatie intre voi v-ar strica prietenia.