| Jameson a întrebat:

Ne putem indragosti pe mess?

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună!
Da. putem. însă nu putem ştii dacă ceea ce credem e adevărat. Adică. poate ţi-a lăsat cineva o anumită impresie şi poate de fapt nu e aşa cum ţi se pare. E uşor să fi minţit/ă pe messhee hee
O zi bună!

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Oamenii cauta dragostea mereu si oriunde, vor sa fie iubiti, admirati, adulati.
Cauti privirea unei fete frumoase in autobuz, zambetul unui necunoscut pe strada, aprobarea muta din ochii unei colege timide, uimirea pe care o provoaca aparitia ta....suntem cu totii, flamanzi de dragoste si confirmare!
De ce nu s-ar intampla si pe mess, mai ales ca aici imaginatia isi permite sa il impodobeasca pe celalalt cu mii de calitati si talente ascunse!
Dar e o experienta, in general amara, doare prea mult, in special cand realitatea e alta, cand suntem obligati sa lasam visele deoparte si sa privim adevarul dezamagitor, in ochi!
Dar raspunsul la intrebarea ta este da, ne putem indragosti pe mess!
Desi, nici singuri nu traim, nici lumea nu-i pustie, iar noi suntem inconjurati de suflete pe care nu stiu de ce am refuza sa le vedem!

| SamSon a răspuns:

Da, cu pustoaicele de 11-12 ani

| Laura46 a răspuns:

Poti sa ai impresia ca ai gasit persoana perfecta, sa ti s epara ca te-ai indragostit, dar fata in fata mereu e altfel.decat sa o lungiti atat cu messul mai bine va intalniti si vedeti ce si cum

| cristynaGoldenRose a răspuns (pentru Laura46):

Totalmente de acord! Am avut si eu asa experienta de 3 ori, cind baiatul s-a indragostit lulea de mine, Si nu putem sa scap de el deloc, la inceput doar il placeam dar dupa asta am incercat sal cuceresc- si mi-a iesit - ceea ce nu inteleg cum >))

| Khnum a răspuns:

Ne nastem cu Dragostea, ura o dobandim in timp. Putem sa ne indragostim oriunde, oricand si de oricine. In cele mai penibile locuri. Uneori relatiile mai " complicate " sunt si cele mai sincere. Sunt total de acord cu Greece12. Numai bine.

| AlexIronIc a răspuns:

Categoric, nu!

| andryandreea a răspuns:

Da normal, te poti indragosti pe mess, atunci cand persoana este sincera si simti ca merita.

Eu si sotul meu pe mess ne-am cunoscut si ne-au despartit 700 km, dar totusi nu a contat..Acum avem si un bebe de 3 luni, deci se poate.

| Pitika495 a răspuns:

Da te poti indragostiwinking. Dar este mare diferenta a iubi pe cineva care iti sta aproapewinking... si a iubi virtualstraight face

| marialalala a răspuns:

Da ne putem intragosti pe pess dar este fuarte greu sa ti o relatie asa pentru ca nu sti ce face ia. cum se compoarta cu alti si mai ales nu aveti nici un contact fisic ca de ex o imbratisare sau un sarut macar, care dupa parerea mea sun fuare importante...