| anonim_4396 a întrebat:

Neata. Iubitul meu spune ca el nu mai simte nimic pentru mine. L-am întrebat de ce? Zice ca nu stie. Efectiv l-am întrebat nu-ti place corpul meu? Nu te fac fericit? Si a zis ca NU E ASTA. Ma rog. Si a zis ca nu se desparte de mine dar stam asa sa vedem daca ii revin sentimentele. EFECTIV I-O MURIT ASA FARA MOTIV :') Ce sa fac?

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar tu ce ai facut ca sa il tii langa tine, in materie de sentimente si nu numai?

| Violleta2022 a răspuns:

Este mai mult ca sigur ca este indragostit de o alta fata/femeie, ca numai asa s-ar explica lipsa totala de afectiune fata de tine.

Ce sa faci?
Da-i papucii!

Sunt inca 3.5 miliarde de barbati pe planeta asta si sunt convinsa ca exista si pentru tine destui, care sa te iubeasca, respecte si aprecieze asa cum esti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

I-o murit cu motiv. Un picior undeva unde-l doare.

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă i-a murit... ar trebui să faci o colivă și să pui un parastas la biserică.

| Hammurabi a răspuns:

Pățești ceea ce pățesc o mare parte din fete.
Atunci când partea sexuală se banalizează, rămâne doar ceea ce vă leagă în afară de sex.
În cazul tău... nimic.
Părăsește-l și ia-o de la capăt cu un nou partener, dar cu mai multă atenție și mai multă grijă. Nu mai aștepta o "revenire" că nu se va întâmpla.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Corect, majoritatea femeilor nu au nimic de oferit in afara de sex.

| helpforyou a răspuns:

Nu mai gaseste motivatie de a fi in aceasta relatie.
A cucerit omul ce avea in plan, acum cauta alte provocari. Unii baieti nu vor decat sa demonstreze ca pot avea acea fata, iar dupa se plictiseste si cauta o alta cucerire. Nu va ramane cu nici una.

| iulia0514 a răspuns:

Să-l lași aia trebuie să faci!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum vedeti si voi femeile cum e sa primesti raspunsuri din astea misterioase si fara sens, voi le dati de fiecare data.

| Hypefox a răspuns:

Nu mai e ceva nou in relatie, iti stie fiecare fir de par de pe corp, il y a plus de mystère laughing
Nu mai ai mister. S-a plictisit.
La urmatorul fi deșteaptă să nu-i zici tot, să-i lași semne de intrebare... Asta atrage un bărbat. Daca te stie ca in palma, e caz pierdut.
Tot ce e interzis ce se lasă greu si nu stie atat de multe, il face sa stea acolo cat mai mult :*

| VoidEternal a răspuns (pentru Hypefox):

Confunzi bărbații cu femeile. Ele au nevoie de mister, complicații, legături și sinapse alambicate. Sau eventual playboy-ii în căutare de aventuri cu bărbații cu intentii serioase.
Bărbații sunt simpli, apreciază sinceritatea, vorbele directe și pe față.
Sunt alte probleme între ei, nu faptul că ea nu mai are mistere.

| SuperFata a răspuns:

Bună!
Când mai iubește doar unul, e sfâșietor.
Înțeleg ce simți și știu ca nu e ușor sa știi ca omul ce te iubea atât de mult, acum, el nu mai simte nimic.
Trebuie sa știi ca în clipa în care a spus asta, nu a fost fără motiv și, mai mult ca sigur are o alta femeie în minte( cel puțin), place pe altcineva, ori, pur și simplu s- au stins sentimentele din alte motive.
Faptul ca tu alegi sa ramai alături de el, e cea mai ptoasta alegere.
Nu sta lângă omul ce știi ca nu mai are nimic pentru tine.
Nimic nu poate fi mai dureros intr- o relatie decât sa știi ca atunci când va vedeți, el sa se uite practic prin tine, sa știi ca omul din fata ta nu mai e acolo cu sufletul.
Deși doare, as aprecia totuși ca ti-a spus acest lucru și nu a preferat sa te minta ca e totul ok.
Oricum, cred ca e cel mai bine sa lași totul în urma, pentru ca nu faci decât sa te chinui tu.
El nu mai simte iubire, tu stai și te agăți în ideea ca poate se întâmplă minuni și te trezești ca îți spune " am găsit pe alta ca nu mi s- au întors sentimentele pentru tine '.
Și ce o sa faci? O sa suferi. Tu poți face cum dorești dar e clar ca e timpul sa puneți punct și sa nu lași sa treca timp prețios în ideea ca poate- poate.
Meriți sa simți iubire, sa fii iubita și da, poți sa o iei de la capăt după ce te vindeci, căci viata trece și nu are rost sa o risipești asa.

| dariaflorina a răspuns:

Eu cred că este vorba despre comoditate, plictiseala dar este si el de vina că nu a făcut ceva sa schimbe asta. Un motiv sigur existe, poate daca mai discutați îți va spune, sau cel mai probabil, a fost o pasiune temporara, și nu merită să îți complici viața cu el, cu așa ceva, dar nu e ok sa stai cu incertitudinea că dacă mai are sentimente fata de tine sau nu, daca va împăcați și îți spune iar că nu mai are sentimente după ani si ani? Nu ajungi prea departe cu așa relație unde totul este incert.

| asinedthereal a răspuns:

Învață să te respecți! Dacă acest bărbat ți a recunoscut ca nu mai simte nimic pentru tine, îți iei bagajele și pleci! Nu încerca să tragi cu dinții de ceva ce nu vrea sa fie tras, nu exista efectiv "revin sentimentele", pai cum facem, mâine ma iubești și poimâine nu mai simți nimic? Uite, eu cred ca el nu stie ce vrea, nu știe dacă ii e bine sau nu fără tine, îți dau un sfat important, respecta te mai mult și vezi ti locul, fii femeie și convinge te că meriți mai mult decât un bărbat neserios. Știu ca e greu însă după ceva bun urmează ceva și mai bun. Te susțin indiferent de alegere.

| Omega_Beta_1988 a răspuns:

Nu sentimentele unui om nu more fara un motiv anume