| bogdan133 a întrebat:

NEVOIE DE AJUTOR TPU. Stiu ca am mai pus intrebarea de cateva ori... dar am nevoie de ajutor. URGENT. O colega tot se poarta ciudat dupa ce eu i-am spus ca o plac si mia refuzat invitatia in oras ( sms, acum 1 luna ) de atunci tot face lucruri ciudata... ma tine de mana la anumite ore, isi schimba privirea cand o privesc in ochi, mi-a spus un secret ( o boala ) pe care o stie doar familia ei, nu vrea sa-mi raspunda la intrebarea ma iubesti 1 % ca iubit spune " nu mai insista te rog ca nu-ti raspund " Mie imi place de ea si as mai incerca macar o data sa-i spun " ma gandeam daca ai vrea sa mergem in oras " ceva de genu. Dar mereu ezit din cauza spuselor probabile ale prietenilor, colegilor Vreau sa specific ca nu prea imi e frica de refuzul ei si de spusele celorlalti. Sunt in clasa a 7 am 13 ani si ea e de seama cu mine. AJUTOR. Am uitat sa va spun aseara e a 7 seara consecutiva cand o visez:O:O ASTEPT CAT MAI MULTE SFATURI, RASPUNSURI

Răspuns Câştigător
| FrozEenSoul a răspuns:

Frate du-te la ea si zi asa : Vrei sa vi cu mine la un suc? big grin
Daca zice nu macar sti ca ai incercat si esti impacat cu ideea tongue
Sfat : Cand ceri prietenia / vrei sa duci o fata la un suc/film fa-o fata in fata cu ea (daca se poate mai cotit de prieteni)winking
Incercare moartea n-are...
A era sa uit mi-a zis un prieten cand visezi pe cineva cica s-a culcat cu gandul la tine big grin tongue bafta fratewinking
Funda?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunteti 2 puradei mici, voi doar jucati teatru nici macar n-aveti habar sa iubiti puneti laba pe carte ca daca nu criza va mananca si ramaneti fara paine la bucatarie.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Las-o ca e prea indecisa si ramai ''ficior'' pana la batranete cu una ca ea.
Eu zic ca nu e pregatita inca pentru o relatie.

| Kalyn a răspuns:

Esti prea pornit, las-o mai incet cu iubitu asa repede (unu la mana), probabil ca se gandeste ca fiind colegi in cazul in care o sa se termine o posibila relatie cu tine o sa iasa urat, tot timpul se intampla(doi la mana)...incearca sa ii dai aer sa respire si lasa relatia sa vina de la sine chiar daca nu o sa vina sub forma de "contract" cum esti obisnuit.

| Bylok a răspuns:

Si eu am spus unui baiat despre o bala de care stie doar familia.I-am spus-o ptc aveam incredere in el si trebuia sa vorbesc cu cineva despre acel lucru,ma sufocam cu aceasta problema, iar eu am considerat ca este potrivit pentru a pastra acest secret. Nu ii mai arata ca o iubesti, petrece-ti timpul cu ea fa-o sa se simta in siguranta dar nimic mai mult.Incearca sa te limitezi, mai iesi si cu alte fete(o sa te sufoci daca stai numai langa ea, cum ti-am mai spus o sa crezi ca trebuie sa mori pentru a scapa de chin). Daca te suna nu ii raspunde la tel(asa o sa o faci sa se ingrijoreze sau sa creada ca ai incetat sa o mai iubesti) si daca te intreaba de ce nu i-ai raspuns spune-i ca aveai o problema.Ea poate chiar te iubeste si ii este frica sa sufere(am trecut si eu prin acest lucru si eram tot in a7a).Nu ii mai arata ca o iubesti, fii mai discret(dar totusi nu o neglija).
SPER CA NU MAI PUI VREO INTREBARE DESPRE ACEASTA FATA!
Daca nici asa nu merge las-o balta!

| Arhanghel a răspuns:

Din pacate sunt multi care le este frica de respingere,alteori teama de a se implica intr-o relatie,altii nu stiu cum sa se implice,sincer si mie imi este frica uneori,mai ales teama sa nu se repete,acestea sunt cele mai negre temeri ale unui tanar !
mai este si chestia ca daca ea te place sau ea nu te place ,si sa implica degeaba ,persoana respectiva se simte dezamagita,va avea esecuri,de aceea nu ii zice de obicei ca o place.
Nu este simplu sa ii zici ca mie imi place de ea si ea la fel,mai inati trebuie sa va cunoasteti,caracterul fiecaruia in parte si dupa aia poti sa ii zici ca imi place de tine.dupa un anumit timp.

| Diana_7761 a răspuns:

Legat de boala.te poate minti. In rest, poate doar se joaca cu tine. Asta sau te place si nu vrea sa inceapa o relatie pentru este cam micutsa.

| iuly_5242 a răspuns:

Intreab'o daca te place si vezi ce rasp prim... daca e Nu resemneaza'telaughing