| bogdan133 a întrebat:

TPU, O colega tot se poarta ciudat dupa ce eu i-am spus ca o plac si mia refuzat invitatia in oras ( sms, acum 1 luna ) de atunci tot face lucruri ciudata... ma tine de mana la anumite ore, isi schimba privirea cand o privesc in ochi, mi-a spus un secret ( o boala ) pe care o stie doar familia ei, nu vrea sa-mi raspunda la intrebarea ma iubesti 1 % ca iubit spune " nu mai insista te rog ca nu-ti raspund " Mie imi place de ea si as mai incerca macar o data sa-i spun " ma gandeam daca ai vrea sa mergem in oras " ceva de genu. Dar mereu ezit din cauza spuselor probabile ale prietenilor, colegilor si de spusele celorlalti. Sunt in clasa a 7 am 13 ani si ea e de seama cu mine. AJUTOR. Am uitat sa va spun aseara e a 7 seara consecutiva cand o visez:O:O Astazi la scl a venit o vorba intre mine colegul meu de banca ea si colega ei de banca nu stiu cum dar a venit vorba de inceperea relatiilor sexuale si de casatoriile din interes ( pentru bani) iar raspunsul ei a fost: N-are rost sa incep acum viata sexuala mai am destul timp poate peste 3-4 ani si la celalta intrebare a spus ca nu vrea sa se casatoreasca sau sa fie intr-o relatie din interes ( pentru bani ) a spus ca pentru ea nu conteaza bani si a demostrato. Aseara am castigat eu la pariuri sportive si i-am zis ca ma duc la magazin daca vrea sa-i iau ceva si a zis o sticla cu apa daca se poate si i-am loat si dupa a insistat sa-mi dea banii dar nu am acceptatAm aflat tot dintr-o conversatie ca nu are prieten si in ultima pauza la scl sau loat la bataie doi colegi si ea vroia sa se baga sai desparta... si ma rog eu am tinut-o sa nu se duca vreo 5 minute. Si din intamplare i-am pus mana si pe sanii pe fund REPET din intamplare. Ea dupa a zis : Body mai tinut parca eream iubita ta. Va cer parerea in legatura cu 1. Credeti ca ma place 2. Credeti ca ea intr-un fel mi-ar spune sa o invit la un suc sau chiar sa o intreb daca vrea sa formam un cuplu? 3. Sa mai incerc? In afara de aceste intrebari parerile si sfaturile sunt foarte bune Va rog rapid DAU FUNDA

4 răspunsuri:
| MissL a răspuns:

Deci e clar, fata te place dar se lasa greu.Mai incearca sa o chemi in oras insista, esti pe drumul cel bun, observ ca gandesti destul de matur (sa-i spui ce simti in fata nu la telefon, ft bine) si eu zic ca daca va accepta sa iesitzi, o scoti la o cafea /suc... si ii spui : uite, imi esti ft draga, tzin la tine, si mi-ar placea sa avem o relatie. Vezi cum reactioneaza, nu te gandi la ce spun ceilalti, lasa-i in pace, e varsta la care trebuie sa se intample asta, raspundele si comenteaza-le daca rad sau spun ceva, pana la urma se oftica careva, ft bine nu e problema lor, eu sper sa reusesti sa o cuceresti! multa multa baftaa! :*

Răspuns utilizator avertizat
| sarfwall a răspuns:

1 Ea nu stie ce simte si e timida sa iti raspunda.2nu 3 Da. Daca ai vrea sa iesi cu ea cand sunteti doar voi doi fata in fata spune-i ce simti si sarut-o daca nu te lasa nu te vrea...

| RrreeallTtiiMee a răspuns:

Buna! Eu zic sa mai incerci o data,dar spune-i ca o placi ca sa stie ce vrei de la ea, lasa-i un timp de gandire si apoi daca nu vrea nu mai incerca, ca nu esti catelusul ei. Oricum bafta! Bye.