| Pheonix a întrebat:

Nici nu stiu cu ce sa incep, m-am indragostit lulea de un tip.e de aceiasi varsta cu mine, are sala de clasa langa sala mea de clasa, deci il vad mai mereu, doar ca nu sunt sigura ca el ma place. si in fine de doua saptamani vorbim aproape non stop, prin sms-uri si pe facebook doar ca de joi nu am mai vorbit cu el pana lui la scoala cand mi-a dat el sms " hey. ce faci? >: " nu stiu ce sa cred. oare ma place? va rog ajutati-ma, dau funda, dar nu vreau un raspuns de ala cu sictir doar pentru premiul ala de pe TPU oh go on spuneti-mi voi ce parere aveti. ma place sau nu? laughing suna penibil da nu stiu ce sa fac, am impresia ca vorbim in gluma mereu nici nu stiu ce sa cred

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu vb cu el?

| Pheonix explică (pentru RAY):

Deci, ideea e ca sufar de chestia aia "orgoliu &timiditate" laughing iar el... el este pampalaul meu mic si timid, foarte timid laughing si oricum m-as simtit foarte aiurea sa il intreb si el sa imi spuna ca nu oh go on ma intelegi? oh go on

| Danysan a răspuns:

Orice baiat care face ce ai descris tu mai sus e clar ca te place.Habar nu ai ce inseamna sa iti placa o fata pentru ca nu ai fost baiat, dar te asigur ca asta e un lucru din care poti sa ati dai seama ca si el este in limba dupa tine-cat priveste ca nu te-a sunat-uneori atata vb strica -mai luati pauze mici si tot asa-Nu te mai gandii la tot felul de idei-daca iti place fi cu el-da-te la el happy

| Pheonix explică (pentru Danysan):

Pai si daca nu e asa? laughing cum as putea sa imi dau seama. el este foarte timid. foarte timid, oficial ai de a face cu Toma Necredinciosul. nu stiu ce e cu mine

| Daydream a răspuns:

Eu cred ca te place dar e timid! Nu spun sa te duci sa-l intrebi dar iti zic sa trimiti pe cineva din clasa ta sa se imprieteneasca cu el sau daca se cunosc sa il intrebe indirect! Ma refer sa intrebe cum trebuie sa fie fata perfecta pentru el sau daca simte ceva pentru cineva! Sper ca te-am ajutat!

| Pheonix explică (pentru Daydream):

De timid este timid oh go on si mai e si faza ca e genul de om care nu are deloc incredere in el.El a spus ca face mereu lucruri gresite.Ieri ma plangeam la el ca un goleg insista ca sunt cu el si pe mine chestia asta ma face sa ma simt naspa, iar el m-a intrebat de ce si eu am spus ca nu mi se pare corect sa zica asa doar pentru ca ne-a vazut cand ma tineai in brate... iar el a spus ca " spune-i si tu ca suntem doar prieteni laughing. momentan laughing" exact ala a fost sms-ul pe care mi l-a trimis.m-am simtit bine cand l-am citit dar. incer cred ca a spus asa in spirit de gluma. tu ce zici? smug

| Daydream a răspuns (pentru Pheonix):

Eu cred ca te place pentru ca daca nu te placea spunea,, spune-i clar ca suntem doar prieteni'' sau ceva de genul asta!

| Daydream a răspuns (pentru Pheonix):

Eu cred ca te place pentru ca daca nu te placea spunea,, spune-i clar ca suntem doar prieteni'' sau ceva de genul asta!

| xDirectioner5 a răspuns:

Buna! Si eu am trecut prin aceeasi situatie! Sa stii ca stiu cum te simti, indiferent unde esti, cu cine, la ce ora. nu conteaza. tie iti bate inima foarte tare de crezi ca o aud si ceilalti! Sa stii ca nu neaparat daca va vorbiti inseamna ca te place! Dar cand esti "indragostit/a" nu mai realizezi. asta e rau! sad Cel mai bine ar fi sa te consulti cu o prietena. sa vezi ce parere are ea despre acest lucru! Poate a prins drag de tine. dar nu e din acela gen "a placea" daca vorbiti numai! Eu astept cu mare placere oricate intrebari vrei sa-mi adresezi! :* Te pup. si sa-mi spui cum decurge treaba. mai astepata un timp! Sa se aranjeze totul.

| Pheonix explică (pentru xDirectioner5):

Ieri cand ma plangeam la el ca un coleg insista ca sunt cu el, mi-a trimis urmatorul sms " spune-i ca suntem doar prieteni laughing ....momentan laughing" ce crezi ca a zis in gluma, sau a formulat sub forma de gluma ca sa imi dea de inteles? sad

| SuRpRiZzA a răspuns:

Cunosc sentimentul. Crede-ma este doar atractie, dar poate o sa se dezvolte in iubire. Depinde de voi si de cit de tare va iubiti.
Succes. :*