| DeeaDiDi123 a întrebat:

Nu inteleg de de baietii claxoneaza fetele. Nu inteleg ce rezolva. Asta in comparatie ca nu vad baieti care sa se duca la fetele respective sa vorbeasca.
Ma lamureste si pe mine cineva

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand claxonezi o faci INTOTDEAUNA pentru a semnala ceva: un pericol sau a atrage atentia cuiva asupra unui pericol.

Legal, NU ai voie sa claxonezi daca nu previi sau atetionezi pe cineva in trafic, ca fiind in pericol iminent, dar papagalii/ cocalarii claxoneaza ca sa-l vada pitipoanca de pe strada, ca are el masina.

https://www.superspeed.tv/cand-avem-voie-sa-claxonam/

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Nu-ti fa probleme, ca pana si pentru ala cu caruta exista o pitipoanca lesinata, care vrea plimbata happy

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu rezolva, probabil este doar un obicei prostesc care s-a transmis de la persoana la persoana. Stiu si ei ca nu rezolva nimic, oricum.

Dar... mna, sigur lumea face si alte lucruri fara sens, nu? big grin

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru DeeaDiDi123):

Da, un alt examplu. De data asta mai placut big grin