| anonim_4396 a întrebat:

Nu jigniti.de la ce varsta e bine sa ma masturbez? funda?

Răspuns Câştigător
| tzus a răspuns:

Psihologic vorbind de la 13-14 ani. daca incepi mai devreme ai putea avea tulburari sexuale( la creier)

| vlad255 a răspuns (pentru tzus):

Serios eu in viata mea m-am masturbat de 9-10 ori si am 11 ani.cum adica si cum adica tulburari sexoale, dureaza toada viata spunem.ca sunt stresat dureza toata viata tulburarile sexuale te rog spunemi.nu vreau sa dureze toata viata.ti-am dat funda te rog spune-mi

| tzus a răspuns (pentru vlad255):

Poate deveni o tulburare sexuala mai tarziu daca faci de exemplu de 10 ori pe zi. sa te masturbezi cand si cand nu este o problema uneori este chiar indicat...dar in felul asta cand ai sa fii mai mare poti deveni un om care nu are nevoie sa faca sex cu o fata ci te multumesti doar cu privitul si sa te masturbezi in continuare, alteori doar te uiti fara sa faci nimic pentru ca nu simti nevoia. Sau in cel mai rau caz si la 30 de ani ai sa stai tot in fata la pc sau la tv sa te uiti la filme porno si sa te masturbezi, cu sau fara o fata langa tine. Nu cred ca ai vrea la 30 de ani sa ei viagra...

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cand simti tu nevoia sa o faci

| FrozEenSoul a răspuns:

Du-te ia si un prezervativ, sa faci laba protejat rolling on the floor. Dai in cap ce dracul astepti? Bilet de voie? raised eyebrows

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Cand simti tu nevoia, cand stii cum se procedeazalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa incepi la orice varsta, toata lumea o face. Daca esti curios da-i drumul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

+14 ani...dar rar ca dupa devii obsedat si e grav laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiai ca exista 2 tipuri de oameni? Care se masturbeaza si care nu recunosc ca se masturbeaza? Tu in care te incadrezi? Pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei inteligenti cedeaza primii. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Valutzzzu a răspuns:

Depinde, 13-14 ani cand esti ''pregatit''

| KooKoo a răspuns:

12-13-14 Cand vrei

| Insigna a răspuns:

Cica nu jigniti.Intrebarea e pusa special pentru a te jigni.Nu e bine si nu e normal sa faci asta.Asa ceva fac doar gibonii si labagii care in afara de pornache nu mai au altceva in cap.

| anonim_4396 explică (pentru Insigna):

Esti prost/proasta. Masturbarea e recomandata pentru a-ti cunoaste mai bine corpul, ati sti ce-ti place. Dupa tine ar trebui sa moara fara sa se fi masturbat macar o data, nu?

Eu zic sa te masturbezi daca simti ca vrei, ca esti curios.