| Sara2 a întrebat:

Nu ma inteleg cu prietenul meu, in privinta sexului, s-a intamplat de f multe ori sa il resping deoarece el nu accepta prezervativul, i-am explicat ca nu este timpul pentru un bebe, si el e de acord cu mine, dar spune mereu ca nu poate accepta prezervativul, de fiecare data aproape ca il "fortez" adica insist sa il foloseasca si de cele mai multe ori nu vrea si ramanem "ca-n gara"...si spune mereu ca nu putem avea o relatie normala, si ca facem sex 1 max 2 ori pe luna, i-am zis sa imi dea bani pentru a merge la un medic pentru prescrierea anticonceptionalelor, si mereu evita acest subiect, eu cnsider ca daca vrea "distractie" fara griji ar trebui sa imi dea ca din punctul meu de vedere as folosi prezervativul fara stres, voi ce ma sfatuiti sa fac? este un baiat de treaba dar...prb asta este grava in relatia noastra

8 răspunsuri:
| sinx a răspuns:

Cea mai buna varianta este cea agreata de tine. Te duci la un medic sa iti prescrie niste pastile anticonceptionale. Daca nu te intelege nu e in regula. Nu te risca fara prezervativ. Poti sa iei fie vreo boala fie sa ramai gravida. O sa ramai afectata si psihic si fizic. Mai bine dai 200 de lei pe pastile si consult decat sa alergi dupa aia prin spitale ca ai ramas gravida.

| zambiriciu a răspuns:

Sa il fdolositi sa nu aveti surprize

| LivLiviu a răspuns:

Sunt baiat si nici eu nu suport prezervativul. Nu stiu, e aiurea, nu pot sa-ti explic senzatia. Prietena mea accepta. Eu ma opresc cand simt ca "vine", depinde foarte mult de baiat. Doar mi-am dat cu parerea, eu zic ca ar trebui sa incerci sa ai incredere in el si daca nu se abtine, totusi exista pastila de a 2 a zi. Dar cu chestia asta ii demonstrezi si lui ca nu se va mai putea fara prezervativ happy

| EverNever a răspuns:

Daca nu intelege atunci nu trebuie sa te gandesti ca vrea doar "distractie" pur si simplu ori ii poate face rau(nu prea cred asta) ori are un motiv anume care vrea nu stiu sa ajunga pana la capat! si totusi are dreptate ca fara este mult mai natural doar ca daca incepi a avea putina incredere in el ca stie ce face atunci ai fii mai binewinking

| DimLight a răspuns:

Exista si alte metode aticonceptionale sau contraceptive

| DimLight a răspuns:

Nu vazusem tot ce ai scris, poate vrea doar distractie fara griji daca nu e de acord cu macar 50%-50% bani pentru anticonceptionale sau alte metode.atunci fii sigura ca nu e prea interesat de tine

| simobandita a răspuns:

La cum se poarta prietenul tau am putea intelege ca si-ar dori un bebe, ar trebui sa se gandeasca ca sexul fara prezervativ poate duce la o sarcina nedorita...iar pentru a merge la medic sa-ti prescrie niste anticonceptionale nu ai nevoie de o avere, incearca sa-l convingi...bafta;-)

| floriano a răspuns:

Anticonceptional.