| Sara2 a întrebat:

Nu mai suport relatia cu prietenul meu, de fiecare data cand vine vorba de sex imi face faze urate, se stramba cand vine vorba de prezervativ, de multe ori ma pune in fata faptului implinit, si in ultima secunda ii spun "stop" si iar se enerveaza si ramanem balta...nu mai facem nimic spune ca eu nu sunt o fata normala si ca nu e normal intr-o relatie stabila sa se foloseasca asa ceva, ca ala se foloseste la curve etc... m-am saturat, de fiecare data el ramane dezamagit, dar nu il inteleg el intr-un an de zile nu s-a acomodat inca cu prezervativul, eu i-am spus de la inceputul relatiei noastre ca sunt adepta prezervativului, insist de multe ori sa ne despartim si sa isi gaseasca o fata care vrea la risc dar nu vrea sa ne despartim si istoria se repeta iar si iar crying, ce ma asfatuiti sa fac?

7 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Mergi pe principiile tale, explica-i cat de important este sa foloseasca prezervativul ca metoda de protectie. Pune-l la punct si spune-i ca nu vrei copii, ca e prea devreme. Daca vrea sa o faca cu tine spune-i sa foloseasca prezervativul iar daca nu ii convine aminteste-i ca vrei sa te desparti de el si ca intr-o relatie nu este sexul cel mai important lucru.winking Fa ce iti este tie mai bine si nu ce ii este lui. Daca tu vrei sa te desparti de el nu are nici un drept sa nu te lase sa faci asta.

| Bogdan1o a răspuns:

Cati ani aveti?
ai putea sa iei si tu macar odata pastilewinking
daca e s-o iei la risc, atat pastilele cat si prezervativele sunt riscante, sau tie frica de altceva?

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Prezervativul e cea mai buna cale de a te proteja si de boli si de o sarcina nedorita. e adevarat ca pentru noi nu e chiar placut, dar...
oricum e o prostie sa va despartiti din asta.

| DanielDaniel13 a răspuns:

Folositi prezervativul in continuare.e mult mai sigur si nu iti mai face atatea probleme pentru fiecare intarziere de menstruatie.
esti mult prea precauta sa ramai insarcinata.
o zi buna iti doresc!

| lastOne a răspuns:

Daca el refuza prezervativul... atunci refuza si tu sa te nenorocesti pe viata cu o sa sarcina nedorita sau cu vreo boala venerica. Ai tu grija de viata ta daca el nu are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca nu te iubeste indeajuns ca sa renunte la orgoliul lui, daca tear iubi cu adevarat ar mai lasa de la el, ori prezervativul nu se foloseste doar la c***e si in cazul in care n vrei sa ramai insarcinata(deci poti sa-l folosesti si daca esti casatorita si nu vrei copii)

| Jin a răspuns:

Prezervativul nu e singura solutie. si cum compromisul e miezul oricarei relatii intre oameni...think different if u get my point.