| FoundYouLover a întrebat:

Nu mai pot! Chiar nu stiu ce sa fac! Toata viata mea mi-am dorit dragoste, inca de la gradinita ma gandeam la asta. Mi-am dorit o relatie stabila, o familie cu sot si copii, dar am ajuns la 26 de ani fara sa fi avut nici macar o data o relatie serioasa. Ajung sa cred ca nu e nimeni pentru mine pe lumea asta. Sunt frumoasa, multi barbati m-au placut, m-au iubit, unii au avut adevarate obsesii pentru mine. Dar niciodata cei la care am tinut eu. Cum am tinut la vreun barbat, cum am aflat ca el tine la altcineva, ca se drogheaza sau pur si simplu ca nu ma place si nu ajungea sa ma placa, indiferent ce faceam. Acum imi place de un barbat. Si lui ii place de mine. Am avut un inceput de relatie, dar apoi am lasat-o balta pentru ca am constatat ca este un afemeiat. Ma intreb oare chiar nu este nimeni pentru mine? Credeti ca ar trebui sa ma multumesc doar cu sexul, care ar fi si el tot temporar, pe care mi l-ar putea oferi o noua incercare cu acest barbat?

Răspuns Câştigător
| Exilee a răspuns:

Cred ca un baiat simpul, inteligent cu un suras inocent si-ar fi dorit probabil sa-ti inteleaga si sa-i daruiesti atat framantarile cat si sentimentele de iubire ar fi fost idela pentru tine. Crede-ma ca frumoasa fiind-dupa cum te-ai descris si refuz in a te considera narcisista-, probabil ca cineva in timiditatea lui a evitat sa-ti marturiseasca faptul ca si el te place si cae de-asemenea nu si-ar fi batut joc de tine. Poate ca nu e prea tarziu sa gasesti partenerul ideal. Poate ca cel pe care-l considerai neinsemnat sau ca nu-l poti iubi din cauza statutului social, financiar sau a fizicului etc... ai ezitat sa incerci sa-l iubesti.

Oricum, toti baietii si-ar dori o fata frumoasa, doar ca cei timizi ( vorbesc din perspectiva si experienta mea acum) nu si-ar bate joc de o...nepretuita?!

19 răspunsuri:
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Am si eu o nelamurire.
Spui ca ai 26 de ani, ca esti frumoasa si ca nu ai dus lipsa de "ofertanti", insa nu au fost ceea ce ai cautat.
Ma intreb, nu ai fost atrasa de niciunul din acei barbati?

Afirmatia "Ajung sa cred ca nu e nimeni pentru mine pe lumea asta." nu isi prea are rostul, din moment ce esti inca tanara si "atractiva" (m-am legat de partea superficiala a lumii)

Nu te criti, doar vreau sa spun ca mereu vor exista barbati care vor dori o relatie cu tine. Nu are rost sa faci sex cu un afemeiat daca tu iti doresti o relatie.
Poti sa faci sex cu el daca vrei doar sa te distrezi.

Oricum, am si eu o curiozitate. (pe care as dori sa mi-o satisfaci)
Ce anume nu ti-a placut la barbatii care te-au placut?
Adica, tipul asta de care iti place e un afemeiat si totusi tot te-ar "manca" sa mai incerci cu el.

Uite, sunt un pusti de 17 ani, singur, fara vreo relatie "la istoric" si poate nu sunt cel mai in masura sa iti spuna asta, dar "da-o dracu te treaba, ai 26 de ani, esti inca tanara, frumoasa (nu ai zis altceva despre tine, de unde reiese ca esti putin superficiala) si o sa iti faci si o familie cu un barbat la care tii si care tine la tine".

Nu ti-am prea raspuns la intrebare, stiu asta.

Nu are rost sa fii deprimata, cum am mai zis, esti inva tanara si mereu vor exista "ofertanti".
Vei gasi ceea ce cauti, intr-un final. happy

| FoundYouLover explică (pentru ZambetulNebuniei):

Nu am vrut sa fiu cu "ofertantantii" cum le zici tu pentru ca nu tineau cont de ceea ce imi doream eu, de exemplu le spuneam sa nu ma mai sune la 00:00 noaptea, dar ei asa faceau, si ma sunau si ziua, ma sunau non-stop! Nu mai putea nici mama sa ma sune, telefonul era mereu ocupat ca sunau ei! Mi-am schimbat numarul de telefon de 3 ori si intr-un final m-am decis si n-am mai dat numarul meu nimanui decat rudelor, prietenelor si tipului asta de care vorbesc, ca el nu-mi facea faze de-astea. Asta a fost cu o parte din cei care m-au vrut. Cu altii am iesit la intalnire si erau numai cu mainile pe sanii si pe fundul meu! Le-am zis o data, de doua ori, de trei ori nu, apoi i-am trimis la dracu si-am plecat!

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru FoundYouLover):

Pfffff

Draga mea, poate ar fi timpul sa mai schimbi aerul. Poate daca te-ai muta, fiind un nou inceput, ti-ar fi mai bine.
Din ce se vede, ai dat doar de nesimtiti si de disperati.

Chiar nu am idee ce sa zic.
Totusi, nu cred ca ar trebui nici sa te "arunci" in bratele cuiva care stii ca te inseala.
Incearca sa iti iei niste zile libere, mergi undeva cu prietenii sau cu familia, incearca sa te relaxezi si analizeaza bine daca tipul chiar merita.

Tu ne-ai intrebat "Ma intreb oare chiar nu este nimeni pentru mine? Credeti ca ar trebui sa ma multumesc doar cu sexul, care ar fi si el tot temporar, pe care mi l-ar putea oferi o noua incercare cu acest barbat?".

Mai mult ca sigur exista cineva si pentru tine, poate doar ar trebui sa schimbi aerul sau sa incerci sa nu te mai preocupi asa de mult de asta. Ai totusi 26 de ani, nu 40.

Nu cred ca ar trebui sa te multumesti doar cu sexul oferit de el. Adica, daca vrei doar sa te distrezi, bine, daca vrei ceva mai mult, mai analizeaza ideea.

Nu are rost sa te simti disperata, esti tanara, frumoasa, probabil esti simpatica, doar ai avut ghinion la barbati.
Incearca sa fii mai optimista, ai toate motivele sa fii. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sexul nu-i o solutie.
Nu te descuraja asa, Dumnezeu stie El cand si care este barbatul potrivit, va veni el, traieste cu speranta in suflet nu cu pesimism.
Esti tanara, nu te consuma din asta.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul este foarte simplu.
Trebuie sa inveti sa anticipezi miscarile si ideiile oamenilor, trebuie sa iti dai seama cum este un om doar dupa cum se uita, cum vorbeste ce manifestari are.
La varsta ta ar trebui sa iti dai seama imediat cum este persoana de langa tine.
O data ce te-ai oferit unui barbat, iar acesta te-a inselat si-a batut joc de tine te-a lasat imediat pentru el ai reprezentat doar un trofeu care lua castigat doarte usor si pentru care si-a pierdut interesul.
Sunt multe fete de genul tau care inca de la varste mici au avut prieteni acestia sau culcat cu ele si le-au lasat, Oare care e concluzia?
Un barbat daca te iubeste te va astepta oricat sau pana doresti tu.

Iti zic o poveste care am auzit-o si eu de la cineva (adevarata).
O profesoarea avea o fata in clasa care era intra 10 cea a avut un prieten a facut sex cu el si a ramas gravida, acesta a lasat-o ea a facut avort, intra 12 a avut alt prieten cu care s-a intamplat tot asa si a facut avort in cele din urma s-a casatorit si din cauza ca a facut avort nu mai poate sa aiba copii, multe fete ar zice ca barbatii sunt devina, dar devina este fata ca sa oferit prea usor, daca nu ar fi facut-o cel de langa ea ar fi parasit-o si siar fi dat seama ca nu o iubeste.

Sa nu mi-a iei in nume de rau, dar tu probabil faci parte din categoria fetelor care sau oferit foarte usor, care au fost folosite si din pacate aceste lucruri au lasat rani adanci in sufletele lor poate pentru totdeauna.
De ce crezi ca sunt foarte multe divorturi in momentul de fata?
Multe fete o sa ajunca sa se urasca sa aiba o viata nefericita...bn mai sunt si exceptii.
Din pacate ai o varsta si nu prea ai invatat cine stie ce..pacat

| FoundYouLover explică (pentru anonim_4396):

M-ai inteles gresit, Rin 92! Nu am facut sex cu el. Dar stiu ca el asta isi doreste. Mi-a spus cand eram impreuna, dar eu mi-am dat seama ca asta isi dorea chiar dinainte sa imi spuna. Totusi, in naivitatea mea, credeam ca vrea sa avem si o relatie, nu doar sex. Apoi am vazut ca a inceput sa se poarte ciudat, nu mai suna, daca vorbeam cu el pe messenger sau pe facebook vorbea putin si rar si i-am dat papucii. Apoi am aflat ca el se vedea cu o fata dinainte sa se vada cu mine si ca chestia asta dintre ei a durat si cat era cu mine, iar dupa ce n-a mai fost cu mine, ca l-am lasat, a umblat in continuare cu fata aia si cu inca doua fete. Acum ma vrea inapoi. Eu totusi nu i-am dat de inteles in nici un fel ca inca as mai simti ceva pentru el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FoundYouLover):

"Apoi am vazut ca a inceput sa se poarte ciudat, nu mai suna, daca vorbeam cu el pe messenger sau pe facebook vorbea putin si rar"
Asta e un tertip escrocilor sentimentali sau mai bine zis a celor care isi doresc relatii pasagere, te lasa sa fierbi de nerabdare pana il bagi tu in seama, ai facut greseala asta... "ti-a pus dop" in aceeasi seara, tu ai procedat foarte bine. Ai tu 26 de ani cum sunt eu popa laughing Daca ai vrea intr-adevar o relatie stabila ai avea, o fata de 26 de ani are caracter stoic iar ce isi doreste cu siguranta va obtine

| FoundYouLover explică (pentru anonim_4396):

Eu am 26 de ani si imi doresc o relatie serioasa si ma doare in cot daca tu nu ma crezi YOGYtheGENTLEBEAR! Daca nu aveam cu adevarat varsta asta si daca nu aveam cu adevarat problema asta de ce as fi scris aici ca o am? In orice caz, am terminat cu explicatiile! Nu am scris pe web-site-ul asta ca sa-ti demonstrez tie sau altcuiva ceva. Nici nu am scris fiindca ma astept sa-mi dea cineva solutia corecta. Am scris mai mult ca sa ma informez daca a mai trecut si altcineva prin asa ceva si ce ar face daca ar fi in locul meu. Bineinteles, parerile vor fi diferite si bineinteles in final voi face tot cum voi crede eu de cuviinta. Vreau doar sa iau in calcul orice posibilitate ca sa fiu sigura ca ceea ce voi decide va fi bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FoundYouLover):

Tu prea pui bazele pe frumusetea ta, ceea ce te facut sa devii fitoasa din cale afara unde nu mai pui ca si invidioasa, pacata ca iti lipseste maturitatea in gandire care trebuie sa aiba o fata la varsta ta, asta reiese din reply-ul tau. Rin92 ti-a raspuns foarte corect si foarte amabil, el a dedus din din intrebarea ta ca esti "dormeza" barbatilor care, la randul lor, pun baza pe frumusetea exterioara nu si cea a sufletului. Si eu, pe la varsta de 18 ani ma credeam fat-frumos, te rog sa ma crezi ca am avut de pierdut multe din aceasta cauza, norocul meu a venit din partea unei femei mai in etate( o vecina) care mi-a observat gesturile si mi-a expllicat ca o sa am multe de pierdut in viata daca nu incerc sa "citesc interiorul unei fete" inainte de ai lua in vizor frumusetea si formele corpului. Prima data am zis ca face misto de mine dar a inceput sa mi se duca veste ca sunt un fustangiu si toate fetele (cu capul pe umeri) imi dadeau doar buna si atat. Ce crezi ca am facut? am mers la florarie si am cumparat un buchet de trandafiri albi dupa care am mai cumparta o cutie de bomboane si direct la usa la vecina m-am prezentat laughing am rucat-o sa-mi arate unde gresesc si unde fac bine, sa-mi spuna cum ar trebui sa ma comport ca sa nu mai fiu luat drept un fustangiu. Roata se intoarce, si am patit-o pe pielea mealaughing dar sunt sigur ca nu te intereseaza, iti doresc sa-ti gasesti un partener care sa te inteleaga si sa te iubeasca dar sa nu uiti un singur lucru, intelegerea, comunicare si respectul intr-o relatie trebuie sa fie reciproca, altfel... din parti iubire wave

| FoundYouLover explică (pentru anonim_4396):

Doamne fereste, YOGYtheGENTLEBEAR si care mi-a mai scris tampenii! Sunteti imposibili! Nu a spus nici dracu ca ma uit la un barbat numai la cum arata! In special ma intereseaza cum gandeste, daca ma interesa doar asta nici nu puneam aici intrebarea asta, ma culcam naibii cu el si terminam povestea, idiotule!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate femeile se despart de tipi din 3 motive: 1.Curvari(afemeiati asa cum le spui tu);
2.Nu mai au bani;
3.Sunt betivi.

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai uitat de aspectul fizic.

| Raiiiisa a răspuns:

Sexul nu este o rezolvare la problema ta.Te vei simti bine in timpul actului, dar dupa aceea vei ramane cu un gust amar pentru ca tu iti doresti dragoste, nu DOAR sex! Niciodata nu o sa se compare un barbat cu care faci dragoste si unul cu care faci sex.

Daca esti frumoasa, sunt sigura ca ai parte de atentie din partea barbatilor.Doar ca inca nu ai gasit unul care sa te multumeasca in totalitate, iar asta nu inseamna ca tu nu ai ceva pus deoparte.
Uita-te putin in jur si bucura-te de tot ceea ce ai, si nu uita ca cele mai minunate persoane apar in viata atunci cand te astepti cel mai putin.

| FoundYouLover explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! Pacat ca nu pot sa dau mai multe funde!

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Nu, trebuie sa te multumesti doar cu sexul, in special sexul cu mine. lasa-mi niste poze ca sa pot confirma daca esti sau nu frumoasa

| miru20cmrecords a răspuns:

Draga mea o sa vina si randul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| Fraierul a răspuns:

Ma uit ca fraierul la intrebarea ta de vreo 2 minute, ca nu stiu ce sa-ti raspund ca sa te simti mai bine si sa fie totul ok.
Probabil nici noi nu te putem ajuta, adica un simplu raspuns din partea cuiva, si gata, se schimba totul?
Din cate stiu eu (nu prea multe), o sa-ti gasesti barbatul potrivit, mai devreme sau mai tarziu.
Acum depinde totusi si de felul in care iti alegi barbatii, adica ziceai tu ca se drogau sau altele, dar daca-ti alegi un Alex Belea care-ti mangaie pelea si face sala "sa face muschi", atunci, scuza-ma, dar si tu gresesti.
Nu doar aspectul conteaza.

| NeacsuVirgil a răspuns:

Incearca sa dai mai mult de la tine si nu fi asa de pretentioasa, poate cel pe care il cauti e chiar langa tine