| mrwhat a întrebat:

Nu mi s-a rupt ata cand am facut-o prima oara, insa, mi-a curs sange si acum pot sa-mi dau pielea mult mai in spate..si nu inteleg..ma puteti ajuta cu raspunsuri? de ce mi-a curs sange si de ce pot acum sa dau pielea mult mai inapoi decat inainte?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a rupt.

| ywar a răspuns:

Probabil ca ti s-a rupt ata la primul contact sexual; este singurul motiv pentru care putea sa iti curga sange, in afara Doamne fer! de o problema fiziologica. Pielea trebuie sa stea complet decalotata pentru igiena in primul rand! Tot timpul as spune... parerile sunt impartite. Nu te speria iar daca ceva nu e in regula du-te la medic sau vorbeste cu ai tai sa mergi la cineva. Bafta si ai grija sa te protejezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil atunci cand ai facut-o prima oara s-a si rupt.

Indiferent daca mai esti sau nu virgina, nu este nimic grav.

De obicei, la primul contact sexual, penisul strapunge himenul, rupandu-l in cateva locuri. In mod firesc, urmatoarele acte sexuale repetate vor eroda in continuare membrana, lasand in urma lor doar cateva fasii care sa marcheze ceea ce a fost inainte acolo.

Deci nu dispare asa imediat, cu prima ocazie.

Exista insa cazuri cand flexibilitatea himenului nu permite ruperea acestuia, ci abia daca se curbeaza. Acesta este, de fapt, impins catre peretele inferior al vaginului si permite penisului sa alunece peste el.

Poti sta linistita, ca nu este nimic grav, ci este normal ceea ce ti s-a intamplat happy

Sper ca te-am putut ajuta! happy

| mrwhat explică (pentru anonim_4396):

Sunt baiat daca ai fi citit mai bine intrebarea, fetele au ata? Lamureste-ma te rog frumos.