| ianisia a întrebat:

Nu stiti un test de sarcina iti arata un rezultat sigur? Eu am facut doua teste de sarcina dupa noua zile de la contact si rezultatele au fost nule, in sesnul ca nu mi-au indicat nici o liniuta si nici doua, nu au aratat absolut nimic, oare de ce? Ce sa fac, sa mai repet testul?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu le faci bine daca nu-ti indica nici o liniuta sau sunt expirate. Ia un alt tip de test si fa-l din urina de dimineata. Citeste cu atentie prospectul si urmeaza-l intocmai.
Faptul ca nu-ti apare nici o liniuta semnifica ca nu ai facut bine testul.
Ce trebuie insa sa stii, ca un test sigur vei putea face doar dupa minim 21 de zile de la contactul sexual din urina de dimineata.

7 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Incearca SureCheck

| abis a răspuns:

Daca ai facut doua deja, ambele iesind negative, nu are rost sa te panichezi in continuare. Stai linistita si ia-ti masuri de protectie data viitoare.

| adiuca a răspuns:

Tot ce spune brigaela e foarte adevarat si foarte sigur, dupa 9 zile testul poate sa se insele... sa nu-ti dea rezultatu corect... trebuie sa treaca 2-3 saptamani ca rezultatu sa fie sigur 99% pentru ca niciun test de sarcina nu da rezultatu 100% decat ginecologuwinking

| deluxe a răspuns:

Barza este cel mai sigur

| RalukBrown a răspuns:

Buna. Daca vrei sa fi sigura si linistita ca nu esti insarcinata, du-te la medic si fa-ti o ecografie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testul de sarcina e face dupa o saptamana de la actul sexual. pop:*

| anonim_3775 a răspuns:

Cumpara Sure Check de la farmacie, si la 2 saptamana. de la actul sexual iti arata rezultatul corectwinking multa bafta!:*