| Lilia2621 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac cu prietenul meu. Suntem impreuna de 4 luni. In prima luna ieseam destul de des pentru ca era vacanta, dar cind a inceput scoala nu ne vedem prea des. Mereu isi cere scuze ca nu poate veni sa ma vada pentru ca are de invatat. Ok, inteleg! dar citeodata am senzatia ca sunt doar motive. Nu are timp sa iasa cu mene dar cu prietenii lui da! Ma simt in ultimul plan pentru el... Saptamina aceasta nu mi-a scris nimic 3 zile, iar apoi m-a sunat sa ma intrebe daca s-a intimplat ceva. Citeodata pare ca e interesat iar alte ori para ca ii este indiferent relatia noastra? citeodata cind ii scriu pare ca nu vrea sa vorbeasca cu mine, alte ori pare ca ar sta toata ziua de vorba cu mine. Apropo, cind iesim nici odata nu arata lipsa de interes. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa-l, el deja te-a lasat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi indiferenta si dezinteresata. Nu ii mai scrie. Raspundei greu, peste cateva zile si tu. Chestiile astea merg mereu. happy Dar acum sincer, il vrei mereu pe cap sau e doar orgoliul ca vrei sa fie zi si noapte cu gandul la tine? Crede-ma ca nu e bine sa va invadati viata celuilalt, asta nu ar mai fi relatie ci obsesie. Dar daca nici o data pe saptamana nu poate iesi si sa-si faca timp pentru tine eu zic sa-i dai cu flit. Motive, scuze si alte tampenii se pot inventa usor. Dar cand vrei ceva cu adevarat aminteste-ti ca si tu faci pe dracu in patru ca sa-l obtii. Asa ca m-ai gandeste-te daca chiar ii pasa si merita sa continui relatia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si poti sa-i bagi faza aia cu " Te sunt eu in 5 minute, am putina treaba. " cand te suna si sa nu-l mai suni si cand te suna iar ii zici ca ai uitat. Chestii de genul. happy

Dar crede-ma ca nu vrei un stres pe cap si sa te sune mereu. Devine enervant uneori.

| AliMiha a răspuns:

Arata si tu dezinteres! Te are, te-a cucerit si-a facut facutele. Da fii smechera si arata-i ca nu e cum crede el. Cand te suna nu fii dragostoasa, prefa-te plictisita. Nu-l suna u prima si cand te suna daca intreaba de ce nu l-ai cautat spune-i simplu si dragut ca ai invatat sau ai iesit cu fetele... Arata-i ca inca trebuie sa lupte pentru tine!