| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac dragi membrii de pe TPU, va cer un mic sfat. O iubesc pe iubita mea foarte mult, avem peste 5 luni, impreuna, ne intelegem foarte bine. Problema este ca ea are niste conceptii despre tot ce tine de sex, foarte gresite, la varsta de 16 spre 17 ani. Eu nu mai sunt, ea mai e virgina, la ce sa ma astept prea mult, din partea ei. Ea imi da impresia ca doreste mai mult, nu doar o simpla atingere pe "cocoselul" meu, si eu un pic pe "pasarica" ei, de abia ma lasa, eu imi doresc sa ma culc cu ea, sa facem dragoste, imi vine sa ma sui pe pereti, pentru ca ma intarata foarte mult, si ea imi spune ca nu vrea mai mult de atat. Cand am auzit, am ramas masca. Deci pe deoparte vreau sa ma despart de ea stiind ca nu pup nimic, si pe o parte vreau sa raman cu ea pentru ca o iubesc si tin la ea foarte mult. M-am mai gandit la varianta de a apela la "domnisoare" pentru nevoi. Astept sfaturile voastre!

7 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Imbato si va fi toata a ta nebunulelove struck sau daca nu hai la minelove struck sunt o dezinhibata inraitalove struck

| Castiel a răspuns:

NU da cu piciorul la o relatie minunata doar din cauza sexului daca o iubesti cu adevarat atunci nu o grabii stii cum e cu fetele cand nu sunt pregatite nu sunt pregatite... nu ai ce face baga o discutie sincera pe tema asta si explica-i ca tu ca baiat ai mai multe nevoi bla bla (pe scurt te sui pe pereti dar o iubesti rau) in fine nu asa cum am ziso eu, o iei si tu frumos etc stii tu happy Ideea este ca trebuie sa te inteleaga si ea ca atunci cand faceti chestia cu "atinsul" tu mai ai putini si sari pe geam daca nu treceti la urmatorul pas! Deci cel mai bine este sa vorbesti cu ea... dar orice ai face NU da cu piciorul la o relatie bazata pe iubire asa frumoasa ca a voastra dupa o sa-ti para rau! te asigurhappy RARE ori gasesti fete asa, daca vrei sa faci sex ia-ti o curva de aia care se dezvirgineaza la 12 ani daca vrei sa ai o relatie buna asteapto pe actuala prietena alegerea iti apartine (DAR las-o sa stie ca tu mori si daca te ajuta nu stiu masturbeazate sau cevalaughing dar nu da cu piciorul la o relatie frumoasa! )

| Mao a răspuns:

Îţi baţi joc de mine? Tu realizezi că te minţi singur, nu? Auzi cică "o iubesc şi ţin la ea foarte mult, dar vreau să mă despart de ea pentru că nu vrea sex". Eşti un fraier, un mare fraier pentru că tu crezi că o iubeşti când nu e aşa. Iubirea înseamnă răbdare, tu eşti cu ea de 5 luni, ea e virgină, cică, şi nu îţi convine că nu vrea nimic. Poate că vrea, dar nu încă. Ar trebui să fii mulţumit şi cu petting, adică fără supărare, sunt băieţi care aşteaptă o fată, un an, sau chiar mai mult, pentru că ei chiar simt ceva cu adevărat pentru fata aceea, ei nu zic " îmi vine să mă urc pe pereţi ". Da, prietena ta e oleacă neserioasă, nu ar fi trebuit nici măcar să te atingă, dar ce să le faci, la vârsta asta, multe fac lucruri negândite. Dar tu desparte-te de ea, că doar deh, îţi vei găsi repede o uşuratică cu care să te culci, şi pe care s-o doară exact în cot de tine, şi atunci îţi va fi dor de fata care te iubeşte, şi pe care ai lăsat-o pentru atât. Ar trebui să te gândeşti de două ori înainte să sari la concluzii, dar zău că nu am mai auzit până acum "o iubesc, dar nu vrea sex deci mă despart de ea".
Şi Mădălina, din punct de vedere medical nu e bine să bei sau fumezi, dar cine mai ţine cont de asta? Nici să mănânci prăjeli, nu e bine, nici chipsuri, să fim serioşi, ori respectăm toate regulile, ori doar pe cele care ne convin nouă, fiecare alege ce face cu viaţa lui, dar urăsc ipocrizia.

| MMadalina a răspuns:

Daca vrei sa o parasesti doar pentru faptul ca ea nu doreste sa se culce cu tine, inseamna ca tu doar sex urmaresti de la ea. In concluzie mai bine ai las-o in pace. Daca zici ca o iubesti demonstreaza-i acest lucru. Nu o presa sa se culce cu tine pentru ca asa mai tare o vei indeparta de tine si nu cred ca asta iti doresti. In plus pana la varsta de 17 ani jumate din punct de vedere medica NU este recomandat sa-si inceapa viata sexuala.

Bafta!happy

| abcmaxim a răspuns (pentru MMadalina):

MMadalina, nici nu i-am propus asa ceva, sunt dispus sa o astept cat e nevoie...doar ca am momente cand sunt in dubii, atata tot.

| cosmina95 a răspuns:

Eu cred ca daca o iubesti ar trebui sa o astepti! unei "virgine" nu ii place sa fie stresata cu asta.
de exemplu eu am fost impreuna cu un tim 3 luni si tot timpun ma stresa cu un "sex" si eu am decis sa ma despart de el deaorece eu nu simteam ca e persoana potrivita caruia sa i ofer acel lucru.
deci nu o forta daca ea nu isi doreste si nu se simte pregatita ea nu "ti se va darui tie"!
ai grija ce faci cu ea ca s-ar putea sa regreti dupa!:*

| Paulescu a răspuns:

Daca o iubesti cu adevart nici nu ar trebui sa te gandesti sa te desparti de ea pentru sex, la toata lumea le vine nevoia de sex, acum de depinde de la o persoana la alta, mai asteapta cateva luni...ca o sa-i vina si ei, iar daca o iubesti atat de mult ai putea sa astepti si eventual sa faceti petting. Ori cum mult noroc!