| Patrăţel a întrebat:

Nu stiu ce sa fac.Sa il uit sau sa il astept? Ne-am despartit de doua saptamani, si nu am mai vorbit de atunci.Eu am pus punct.Eram intr-o perioada in care incercam sa facem relatia sa mearga, dar se pare ca el cedase.De fiecare data cand ne certam,si aparent ne desparteam,se intorcea mai mereu,dupa o luna,cateva saptamani,si tot el ma impaca,desi, poate greseam si eu.Acum,inainte sa ne despartim,eu il suparasem,si mi-am cerut scuze,dar a spus doar ca "mai vedem".

Imi lipseste enorm,si nu pot sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu mai e langa mine, ca nu il mai vad.Nu pot sa vorbesc cu el,nu pot sa fac asta.Dar, ce sa fac? Sa astept in continuare? Imi e teama ca de data asta nu se mai intoarce.

Funda.

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca tot ai pus tu punct inseamna ca clar relatia nu functioneaza. in loc sa te smiorcai aici ca o muiere slaba fa ceva util, nu fa umbra degeaba pamantului sau am impresia ca tie iti place sa te cauta el sa va impacati ca si asa ai zis ca tot el se intorcea.aha atunci iti doresc din tot sufletul ca acel baiat sa realizeze ce persoana slaba esti tu si sa nu te mai caute niciodata! sa isi caute o fata hotarata nu o smiorcaita disperata.

| Patrăţel explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu mi se pare ca sunt o ''smiorcaita disperata'' in conditiile in care eu vroiam o relatie SERIOASA cu el,si el,in loc sa faca ceva util,vroia sa fac doar eu, de parca eram doar eu in relatia asta.Ce frumos, baiatu' s-a detasat, eu luptam si inca lupt ca proasta, si el deja se duce pe la altele.Frumos!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Patrăţel):

Din moment ce ai vazut ca el NU vrea relatie serioasa de ce insisti sa lupti pentru relatie? cautati altul mai dornic de relatii serioase, nu e greu. baiatul a trecut peste si isi vede de viata lui. de ce nu faci si tu la fel?

| Patrăţel explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ai dreptate. Nu esti prima persoana care imi zice ca astept degeaba, Poate ca e timpul sa imi vad de viata mea.
Multumesc frumos!

| lolylolypops a răspuns:

Roaga un prieten sa vorbeasca cu el, afla ce simte si apoi poti actiona in vreun fel. Daca vrei sa mai discutam uite id-ul meu: loly. lolipops

| dbcovrigeldb a răspuns:

Fa-ti curaj si suna-l! Spune-i ce simti pentru el. Daca te mai iubeste, te va intelege ) Bafta!