| cosminaa_1580 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac.va rog ajutati-ma si pe mine.Inca tin la fostul meu prieten, suntem in acelasi liceu si va dati seama il vad mereu. avem vreo 2 luni de cand ne'am despartit, am ramas amici dar nu stiu amicitia asta.la noi.este"suspecta" nu stiu ce sa cred.de ex cand vorbesc cu el la scl daca nul pup pe obraji se supara, odata l-am ignorat si s-a suparat ca dc il ignor pe motiv ca nu intelege de ce laj ignora.acum cand vorbim pe mess mereu cand termin discutia zice ok pa tee puuuppp si multe :*:*:* si etc.nu stiu ce sa cred. daca pur si simplu vrea sa fim amici buni.sau inca tine la mine. voi ce ma sfaturi sa fac? si ce credeti tine la mine.sau?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Probabil povestea voastra inca nu si-a scris ultimele cuvinte!
Nici unul din voi nu s-a despartit de celalalt,nici tu de el,nici el de tine.
Ar fi bine daca ai sta de vorba cu el si l-ai intreba de ce nu va impacati,din moment ce se comporta ca si cum ati fi aproape impreuna!
Sigur tine la tine,de ce crezi ca s-ar putea supara atunci ca l-ai ignorat? Si,comportandu-se in felul in care o face,el,de fapt, se asigura ca esti tot a lui si nu ti-ai gasit pe nimeni altcineva!
Asa ca, deschide o discutie lamuritoare.
Curaj!

| cosminaa_1580 explică:

A si am uitat sa mentionez ca.nu stiu as vrea sa o las ajea sa fiu doar amica cu el, dar micile chestii care le face.care nu par din amicitie nu ma lasa, pur si simplu tin la el.va rog dati-mi un sfat.multumesc; x