| Deutza_2419 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac cu prietenul meu, ma jigneste apoi vine plangand sa il iert. Il cred ca ma iubeste in general imi face toate poftele dar eu nu il iubesc... Am incercat sa ii explic ca e mai bine sa punem punct, dar a insistat sa continuam relatia. Ce sa fac sa nu sufere? Pentru mine nu e o varianta sa stau cu el doar asa si sa nu simt nimic pentru el! Inca tin foate mult la un baiat cu care am fost 3 ani si cand ma suna ma pierd pur si simplu, pentru nimeni nu am mai simtit ce simt pentru el. Cel cu care sunt acum e constient ca tin la altcineva dar spera ca il voi iubi sad Plus ca incearca sa ma santajeze cu o greseala pe care am facut-o in urma cu 3 ani

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Despartate de el si spune-i asa" numai incerca sa ma santajezi nu am sa ma mai impac cu tine orice ai face poti sa te arunki si de pe geam lasa-ma in pace uitama daca ma iubeai cu adev nu ma santajai nu ma jigneai ".

| alylove15 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il faci pe el sa vrea sa se desparta de tine, pur si simplu sa devii insuportabila, si dupa ce iti va zice ca vrea sa va impacati ar fi bine sa ii zici ca te-a facut sa suferi si ca nu mai vrei din nou.

| NimenixD a răspuns:

Păi dacă nu îl iubeşti de ce eşti cu el? laughing. Dacă te şantajează poate nu vrea să te piardă, dar dacă face asta sigur nu e conştient că te face pe tine să te simţi prost ( plus jignitul. ). Vorbeşte cu el, să aveţi o discuţie serioasă şi spune-i tot ce simţi.

| flaviangel a răspuns:

Eu personal as incheia relatia daca zici ca te jigneste si daca tu nu mai simti nimic pentru el. Nu are rost sa mai stai cu el daca simti ceva pentru alt baiat... sfatul meu e sa de desparti de el si sa mergi la tipul care iti place. Sper ca te-am ajutat ...Noroc!:*:*big grin