| oanaade a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine, ma simt rau, ma gandesc la fostul meu prieten, dar au trecu cateva luni in care ma gandeam putin la el, dar acum stau cu gandu la el si vreau sa il vad. Uneori chiar si plang, nu stiu de ce ca pana acum nu am fost asa. Ce se intampla cu mine?:*:*plz

15 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Pentru ca inca nu l-ai putut uita si ranile inca nu s-au vindecat complet.Stiu cum este, te inteleg ca te doare si ca iti este greusaddar in aceste momente trebuie sa fi tare ca sa faci fata acestei dureri.Trebuie sa te aduni si sa mergi mai departe, pentru ca daca vei sta asa mai mult rau iti vei face si nu cred ca asta ti-ai dori, nu? sa te distrugi, sa te consumi, nu cred ca ai dori aceste lucru, nimeni nu cred ca ar acepta astasad. Timpul o sa vindece orice rana dar este nevoie doar sa ai rabdare si totul va fi mai bine, si vei reusi sa iesi din aceasta stare in care esti acum.
Fi puternica, capul sus, sterge-ti lacrimile si mergi usor usor mai departe, vei vedea ca vei reusi, sunt sigura de acest lucru.
Ai grija de tinekiss

| Yoana a răspuns:

Stai linistita, asa se intampla in dragostewinking. Mai ales daca esti la varsta adolescentei, care este varsta la care suferim cel mai mult. O sa treci peste, trebuie sa fii puternica si sa ai incredere in tine. O sa-l uiti, cu timpul, dar o sa-l uiti!happy

Si eu am trecut prin asta si nu mi-a fost deloc usor, dar am trecut peste.straight face Pana la urma, avem toata viata inainte. Nu o sa plangem pentru un baiat. Nu merita, crede'ma!winking

Multa bafta!:*:*:*

| oanaade explică (pentru Yoana):

Stiu asta, da chiar il iubesccrying

| NeimaginabilA a răspuns:

Nimica anormal in orice cazhappy
Ranile se vindeca dar cicatriciile ba.
Va trebui sa accepti ca nu mai este nimica intre voi, si ce sa-ntamplat?

| oanaade explică (pentru NeimaginabilA):

Sincer nu prea pot, am incercatsad

| AnonimGirll a răspuns:

Poate il mai placi, daca mai incerci o data nu ai ce sa pierzi.winking

| oanaade explică (pentru AnonimGirll):

Nu am cum sa mai incerc pleaca peste 3 zile in Anglia. Nu mai are rost, dar o sa il mai vad o data inainte sa plece ( sper).

| CiprianTPU a răspuns:

L-ai iubit, de asta. Ai pus suflet, iar cand pui suflet asa patesti. Suferi si iti este cam greu sa uiti ce a fost odinioara! Sorry!

| oanaade explică (pentru CiprianTPU):

Da am pus mult suflet.ms

| jessica22 a răspuns:

Daca pana acum nu te-a deranjat mai deloc ca v-ati despartit. nu stiu de ce v-ati despartit, nu-i problema mea, da chiar ti dor de el? sau e doar astenia de primavara care iti da o stare deprimanta, senzatia de singuratate. oricum, tatal meu mi-a zis asa: "dupa baieti si autobuze sa nu fugi niciodata, intotdeauna vine urmatoru"winking

| oanaade explică (pentru jessica22):

Da imi este foarte dor de el

| jessica22 a răspuns (pentru oanaade):

Atunci suna-l, cheama-l la o cafea si vezi cum decurg lucrurile, nu pierzi nimic daca incerciwinking bafta :*

| ingerashmeu a răspuns:

Stiu ce simti si eu simt la fel. Te gandesti la el pentru ca altcineva vrea sa stea cu el? sau pentru ca pana acum nu l-ai iubit cum il iubesti acum? Intrebare fara raspuns.Eu cred ca ce-l mai bine ar fi sa vezi daca si el mai tine la tine cum tu ti la el, asa am facut si eu.Bafta!

| oanaade explică (pentru ingerashmeu):

Am sa il sun, multumes:*

| ingerashmeu a răspuns:

Cred ca te-ai indragostit de el mult.ai grija sa nu se observe de fata cu el pentru ca atunci o sa te aiba la mana.bafta!