| Andaa32 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep. Am avut o relatie. cu un baiat. [ Y ]. ne cunoastem de foarte mult timp. insa de la o vrme au fost certuri. discutii dupa discutii din diverse motive. s-a racit. pana cand practic ne-am despartit. eu atunci aveam multi nervi.+ ca eram afectata de toate astea. si m-am sarutat cu fostul meu prieten. [ X ] a fost o greseala pe moment. nu m-am mai gandit. iar ei 2 nu se suporta. si practic nu vrea sa fim impreuna, ar face orice sa ne desparta. dupa o zi, y m-a bagat in seama am inceput sa vorbim serios sa ne impacam chesti. am acceptat pentru ca chiar il iubesc. toate bune si frumoase pana cand ieri x i-a zis despre incident. bineinteles ca a reactionat urat. ca " cum am putut " ca " daca facea el asta era pa de mult ". eu sunt foarte geloasa de fel. n-am mai vorbit un timp dupa care, mi-a spus ca si el a sarutat-o pe o prietena de-a lui, iar eu de nervi, i-am zis ca deja incepe sa ma scarbeasca, in loc sa gasim o rezolvare, pentru ca chiar imi pare rau pentru ce am facut el inrautateste situatia. si nu am mai vorbit de ieri deloc. nu stiu ce sa fac. i-am zis ca am terminat-o si de atunci nu ma mai cautat. imi pare rau pentru ce am facut. cu toate ca si el a facut-o. ar mai fi ceva de facut? sa-l mai caut? ce sa-i spun? el are 16 ani iar eu 17.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i cat de mult il iubesti, spune-i cat de mult inseamna pentru tine dragostea voastra si vorbeste-i despre importanta aparitiei lui in viata ta!

| sEnOkHs a răspuns:

Nu lasa-l in pace o sa vina el la tine daca chiar te iubeste