| Andaa32 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep. Am avut o relatie. cu un baiat. [ Y ]. ne cunoastem de foarte mult timp. insa de la o vreme au fost certuri. discutii dupa discutii din diverse motive. s-a racit. pana cand practic ne-am despartit. eu atunci aveam multi nervi.+ ca eram afectata de toate astea. si m-am sarutat cu fostul meu prieten. [ X ] a fost o greseala pe moment. nu m-am mai gandit. iar ei 2 nu se suporta. si practic nu vrea sa fim impreuna, ar face orice sa ne desparta. dupa o zi, y m-a bagat in seama am inceput sa vorbim serios sa ne impacam chesti. am acceptat pentru ca chiar il iubesc. toate bune si frumoase pana cand ieri x i-a zis despre incident. bineinteles ca a reactionat urat. ca " cum am putut " ca " daca facea el asta era pa de mult ". eu sunt foarte geloasa de fel. n-am mai vorbit un timp dupa care, mi-a spus ca si el a sarutat-o pe o prietena de-a lui, iar eu de nervi, i-am zis ca deja incepe sa ma scarbeasca, in loc sa gasim o rezolvare, pentru ca chiar imi pare rau pentru ce am facut el inrautateste situatia. si nu am mai vorbit de ieri deloc. nu stiu ce sa fac. i-am zis ca am terminat-o si de atunci nu ma mai cautat. imi pare rau pentru ce am facut. cu toate ca si el a facut-o. ar mai fi ceva de facut? sa-l mai caut? ce sa-i spun? el are 16 ani iar eu 17.

2 răspunsuri:
| ALeXsSaY a răspuns:

Ai 17 ani, dar degeaba...
ma, daca facea sex cu aia, ziceam, asa pentru un sarut care poate e adevarat, poate e inventat... eu zic ca ar trebui sa scapi de amandoi, iubirea asta e cam platonica la varsta ta si in conditiile date. inca o chestie: niciodata nu te intoarce unde ai scuipat, pe bune, nu te judec, nu pari o tipa rea, asa ca mergi inainte, e cel mai bine pentru tine.

| positivity a răspuns:

Nu te-ai gândit să îți ceri scuze? Până la urmă, este cam vina ta. Tu ai fost cea care și-a sărutat fostul prieten, și nu ar trebui să dai vina pe faptul că ai fost nervoasă sau ceva.
Greșelile te costă. Uneori chiar mult.
Auzind ceea ce ai făcut, el s-a supărat, și a făcut exact ceea ce ai făcut și tu. Îl acuzi de ceva, dar totuși nu te gândești că tu ai început.
Nu-ți miroase a stupiditate?
În primul rând, ar trebui să te gândești serios la toată această întâmplare. Nu te poți săruta cu oricine doar pentru că ai fost tu supărată.
În al doilea rând, ar trebui să îți ceri scuze. De asemenea, ar trebui să-i spui fostului tău că a fost doar o greșeală.
Dacă lucrurile se vor remedia sau nu, nu știu. Poate ai noroc și te va ierta.