| dianka_4861 a întrebat:

O buna sunt destul de ingrijorata ca nu am sami gasesc perechea potrivita...am 15 ani si inca nu am avut primul sarut... fetele de la mine din clasa deja au avut relatii sexuale...am avut multe cereri de prietene dar as vrea o relatie destul de serioasa ...adica primul sarut sa fie unic etc...ma puteti ajuta va rog... mie teama ca am sa ajung la 18 ani si nu am sa am inca un iubit... oare sa astept pana la liceu sau sa accept acum? ce ziceti? p. s mie teama sa le ic parintilor ca am un prieten oare cum vor reactiona?

Răspuns Câştigător
| machupicchu a răspuns:

Gandesti f.bine si-ti doresc sa continui cu aceasta gandire fara a te lasa influientata de anturaj...este f.bine sa astepti perioada liceului.
Mai tarziu, in timp vei realiza ca, avand acest mod de a privi o relatie iti va fi mult mai usor in relatiile sociale urmatoare.
Nu-ti dori sa fii precum celelalte fete, fii tu insati, pentru ca faci parte di fetele care stiu ce vor si nu poti decat reusi...
Cu toata admiratia iti urez sanatate si mult noroc, pentru ca meriti...

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca nu ai intalnit un baiat care sa il placi nu e nicio problema ca nu ai iubit, pentru ca nu trebuie sa ai doar de dragul de a avea, timp este destul, deci nu te ingrijora.

| Linda a răspuns:

Stai linistita, ai tot timpul din lume. Eu am dat primul sarut la aproape 23 de ani si respectivul intr-adevar merita. Azi e sotul meu si suntem f incantati unul de altul.

| marsy a răspuns:

O sa-ti gasesti iubit. atunci cind va fi timpul. nu il ai. deoarece nu l-ai gasit pe cel care sa-ti placa. sa te meritewinking
Colegele tale s-au grabit cu viata sexuala. nu trebuie sa faci aceeasi gresaeala.
te-am pupat :*

| Adyna_2391 a răspuns:

Cred ca primul iubit, primul sarut, prima despartire etc sunt evenimente foarte importante din viata unei fete; nu trebuie sa te ingrijorezi, important e sa accepti prietenia celui care te merita, iar daca tu nu simti ca ai gasit persoana potrivita eu zic sa mai astepti. te pup

| muffin94 a răspuns:

Stai linistita toate la timpul lor happy de exemplu eu am avut primul sarut cand nici nu ma asteptam laughing pur si simplu baiatul care il placeam a venit a vorbit cu mine si m-a sarutat big grin asta da surpriza laughing app aveam 12 ani atunci happy

| dianka_4861 explică:

Multumesc tuturor acum sunt mult mai sigura...am discutat si cu mama si mi-a spus sa imi ascult inima atunci voi fi sigura si in plus nu este chiar asa de rau ...aniide liceu sunt cei mai frumosi cine stie ce fat-frumos zaresc ...multumesc mult mult de tot...va pup

| alle_1861 a răspuns:

Ingrijorata? Si eu am 15 ani si nici eu nu am avut nici prieten nici primul sarut, si nu sunt ingrijorata deloc. Nu trebuie sa faci ce fac si colegele tale. Si in privinta cu luarea unei decizii, asculta-ti inima si vei lua decizia corecta. happy

| madalin094 a răspuns:

Nu te ingrijora ...ai tot timpul din lume pana la primul sarut...winking

| alexnico a răspuns:

Daca ai 15 ani...ai trecut a 9-a nu? mai e putin si incepe scoala... happy deci ai de unde alege...
si nu iti fie teama sa le zici parintilor...nu ai de ce, ce ar putea sa zica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e cazu sa faci o drama din asta eu cred ca la 18 ani e bine sa ai relati sexuale nu la varsta asta pentru ca esti anca un copil si profita de copilarie ca nu se mai antoarce

| someoneyousmile a răspuns:

E mult mai bine sa astepti sa se intample de la sine si ai sa vezi atunci cand se va intampla va fi foarte frumos...se poate sa fie si dureros dar depinde de baiatul pe care il alegi si stiu ca tu ai sa faci o alegere buna, doar puteai sa-i alegi pe cei care deja te-au intrebat(stii foarte bine la cine ma refer)... dar ai preferat sa astepti si cum zice si machupicchu ar fi mai bine sa mai astepti un an... oricum niciodata nu stii cand ti se da o sansa...am o colega de liceu care a trecut a 12a si nu a avut niciodata primul sarut...deci tot ce trebuie sa faci e sa astepti ocazia potrivitawinking