| Bogdanmb a întrebat:

O fata s-a pus odata pe autobus(fac naveta la liceu,clasa a X-a)langa mine, se uita la mine insistent si zambea de multe ori, mi-a fost groaza zic ceva(nu stiu cum sa incep o conversatie cu o fata pe care nu o cunosc, de fapt stiu dar mii frica de reactia ei), dupa 1 zi sau doua,cand era mai in fata in autobus am observato unde statea,ea era cu spatele dar la un momendat cand se uita in spate s-a uitat fix la mine si dupa ce ma uitam si eu a zambit s-a intors numa dupa ce nu mam mai uitat eu,si tot de multe ori pe durata traseului,prietenele ei(cred ca ii erau prietene,ca povestea cu ele,)s-au uitat de cateva ori la mine si au ras cand au vazut ca ma uit si eu la ea, in alta zi cand se cobora,ea statea mai in spate,cand a trecut pe langa mine,nu stiu de ce m-am uitat la ea si am vazut ca se uita cu ochii fix la mine incerca sa isi intoarca privirea dar tot s-a uitat si a zambit,oare ii place de mine? am aflat cum o cheama(intamplator) de la cineva de la acelasi liceu cu ea si am gasit-o pe facebook da mi groaza sa ii dau cerere.,ce sa fac, ii interesata oare de mine, sau se uita asa numai, sa ii dau cerere pe facebook, mii groaza sa fac cunostinta direct fata in fata, sa nu ma fii inselat cumva.

Răspuns Câştigător
| Adi0912sa a răspuns:

Ehhhhhh...voi baietii, cei atit de greu sa faci cunostinta cu o fata, spune-i si tu un simplu ''buna'' si o sa vezi reactia ei. Incearca sa ii dai si cerere pe facebook, intreab-o ce face, cum o mai duce, nu fi si tu atit de timid, ia-ti inima in dinti si fa tu primul pas, nu astepta ca o fata sa faca primul pasa caci atunci nu isi va face impresii prea bune de tine. Sper ca te-am ajutat!

| Bogdanmb explică (pentru Adi0912sa):

Si daca ma intreaba de unde am facebook-ul ei, ii spun ca l-am gasit intamplator?, sau ce sa zic, mi teama ca poate o sa dea refuz la cerere, fetele dau in general accept la cereri?

| Adi0912sa a răspuns (pentru Bogdanmb):

Desigur ca dau accept la cereri, nu sunt fiare. Daca te intreaba de unde il ai ii spui ca doreai sa faci cunostinta cu ea si la-i cautat. Nu te baza pe minciuna

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama lui de Facebook.
Crezi ca daca o bagi tu la prieteni pe Facebook se va simti mai bine?
Vorbeste cu ea.

| lizucalisuca a răspuns:

Da-i un poke. Cu siguranta te place, ai mai multa incredere in tine!

| fockewulf a răspuns:

Da-l incolo de FB, cand se mai uita asa, du-te spre exemplu si spune-i pe un ton glumet: "scuza-ma te rog, am ceva pe fata?" Probabil va raspunde ca nu, tu spui ceva de genu: "ce m-am speriat, am vazut ca zambesti si credeam ca am ceva pe fata, apropos, numele meu este cutarica. Mai departe fi spontan si amuzant dar nu ridicol, foloseste-ti imaginatia. Si fara frica, nu te mananca nimeni... cred happy

| Bogdanmb explică:

Am vorbit,da cum nu am vazut-o pe autobuz sa vorbesc fata in fata,am vorbit totusi pe facebook,ea zis ca stie cine sunt ca eu ma tot uitam la ea mereu,nu am pomenit ca se uita ea la mine,nici nu am zis nimic de asta,eu nu o vedeam numai cand se uita ea la mine ca era cu spatele la mine,o zis ca nu e nimic ca ma uitam, da nah, is sigur ca se uita(nu i-am zis), numa ca acuma poate crede ca cine stie ce, oare mam inselat eu cumva?