| Derye a întrebat:

O mica intrebare: daca fata este cea care face primul pas inseamna ca e curva, sau altele?
Adica nah, de exemplu, unei fete ii place de mine(dar eu nu am observat lucrul asta, ori nu imi place de ea, etc) iar ea vine la mine si imi zice, si ma intreaba daca vreau sa fiu cu ea.

Ce ziceti de cazul asta?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, dar de ce sa fie curva? Nu, nu inseamna ca e curva, daca iti cere sa fi cu ea, poate te place prea mult, poate e mai indrazneata si a facut acest pas... a fi curva e cu totul altceva, daca fata te place ce sa ii faci?
Eu cred ca a facut asta ca e foarte indragostita, curva inseamna a face sex cu mai multi, eventual pentru bani, nu cred ca e cazul.
De ce daca o fata cere prietenia unui baiat, se concepe asa fapta ei?
In mod normal, suntem egali, exista egalitate intre sexe, mi se pare normal sa faca si fata un pas catre baiat, nu doar el.Nu vad nimic rau in asta, pai mai sunt si baieti timizi care vor sa fie abordati, daca o fata nu face un pas spre ei?

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Normal ca nu e curvalaughing

Curva ar fi fost daca venea sa te intrebe daca vrei sa i-o tragi nu sa fie cu tinelaughing

Bravo ei ca e curajoasa si independenta! Se pare ca nu o meriti!

| catthshshshs a răspuns:

Eu in relatia de acum, eu am facut primul pas si nu cred ca am fost catalogata in vreun fel de prietenul meu.

identitate
| identitate a răspuns:

happy O fata care face primul pas nu e in nici un caz curva, e femeie.Ghinionul tau e ca, una ca ea, o sa faca si pasii de plecare cand o sa auda ce esti in stare sa debitezi.happy

| Derye explică:

Firstly era doar o intrebare de curiozitate. Adica nu sunt eu in cauza, ci mai degraba un prieten de'al meu care si'a etichetat prietena drept curva.
Secondly mersi pentru raspunsuri! :X

| Farcas a răspuns:

In nici un caz nu inseamna ca e curva! E doar indrazneata si nu vrea sa il piarda pe baiatul care il place. Daca si tu ai sentimentul asta, nu te mai gandi ca ar fi curva ci accept`o.

| Lorelai a răspuns:

Nu inseamna ca e curva. Poate insemna ca fetei ii place foarte tare de tine si e foarte nerabdatoare sa fie cu tine. Sau ca pur si simplu asa e genul ei. ii place sa faca ea primul pas. INsa mie mi se pare normal ca o fata sa astepte totusi sa faca el primul pas, nu sa fie asa disperata.

| alina_7697 a răspuns:

Nuu. In nici un caz. Tu chiar nu intelegi cuvantul curva? O curva este o persoana care are mai multe relati sexuale cu diferiti parteneri, si pleaca dintr-o extrema-n alta. Cum poti sa intrebi asta? Poate pur si simplu au aparut niste sentimente dar in nici un caz nu e curva. Este un om normal care isi pregateste un teren de a ataca in cazul unor noi sentimente aparute de curand!

| roxyandreea a răspuns:

Pffff sti semnificatia cuvantului CURVA? curvele sunt cele care se culca cu tine apoi iti cer sa le platesti, fata asta ti-a propus cumva sa se culce cu tine si s-o platesti? NU CRED! asa ca te rog frumos, numai folosi cuvantul curva, e prostesc. Ceea ce a facut fata asta este un lucru destept si denota multe lucruri despre ea cum ar fi ca este o tipa indrazneata care stie ce vrea, adica pe tine si ti-a spus-o direct si sincer. Oricum nu stiu daca o sa intelegi ce am scris aici pentru ca pun pariu ca mai mult de 14 ani nu ai, o sa intelegi mai tarziu cand vei creste, acum inca esti la faza cu "trimit un prieten s-o intreb daca ma place", sau "ii scriu un biletel in ora". In final, nu e nimic in neregula cu fata, doar te place si ti-a zis, decizia e a ta daca o vrei sau nu.

| veveee a răspuns:

In nici un caz nu e curva ea doar te place dar u nu ai fost atat de atent pentru a observa lucru asta si ea nu a mai putut rezista pana sa observi u deoarece e indragostita