| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta e o intrebare cam crazy, dar in fine.
De ce au impresia colegii mei ca sunt un,, bad-boy" cum zic ei?
Acum trec la liceu, iar pe timp de vara m-am intalnit cu cativa. Totul a inceput cam acum 2 luni. Mergeam linistit prin centru cu ei cand dintr-o data ma intalnesc cu un fost coleg de-al meu foarte enervant care imediat vine la mine si ma intreaba,,Ba, Davide, stiai ca mama ta e curva?". In acel moment i-am spus,, Retrageti cuvintele!", dar dupa el mi-a raspuns cu,, Nu vreau". Chiar atunci i-am dat cativa pumni in bot si alti cartiva in burta pana cand s-a pus pe jos si a inceput sa planga ca o fetita mica. I-am mai dat eu cateva picioare, dar au venit niste barbati care m-au oprit.
De atunci se uita cam cu un fel de teama la mine si de fiecare data cand unul dintre ei imi greseste cu ceva minor(de exemplu ma calca pe pantof) isi cere mii de scuze, lucru ce ma inspaimanta si pe mine. Ei au impresia ca sunt un fel de bataus sau ceva.
Problema e ca in vreo 7 zile incepe scoala si ma gandesc ca daca ceilalti ma vor vedea pe parcursul a 4 ani un bataus. Ma gandesc ca fetelor nu le place in niciun caz un astfel de tip...

8 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Da,fetelor le plac băieții buni dar care bat bine la o bătaie. Asta e adevarul. Bine, sa nu generalizam. Parerea mea e că ai procedat bine, oarecum însă la liceu ar trebui să te mai temperezi. În timp, te vei si maturiza.

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Tu axum ai apus asta la misto, nu?

| raMLesS a răspuns:

Erati prieteni? Pai daca erati prieteni tu reactionezi asa de la o simpla gluma?
Daca se luau mereu de tine si vorbeau aiurea poate ca era corect ceea ce ai facut, dar asa...
Intelegi sarcasmul? Faci diferenta dintre niste glume si o discutie serioasa?

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

Pai fix dintr-ala de isi bate mereu joc de mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti badboy in pumni Dar ai o gândire de good boy. Nu-ti fa probleme fetele plac astfel de bataus din liceu, cele cu putini neuroni ca si tine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Frate, am luat 9.96 in examen...

| Horus35 a răspuns:

Ai avea șanse să rămâi singur în bancă.

| Basilievski a răspuns:

Ce baiat periculos.