| sika_7240 a întrebat:

O mica picatura de lichid spermatic, nu sperma(acel lichid ce curge fara sa ti dai seama)daca este introdus acolo unde trebuie cam cat la suta este riiscul de sarcina (o mica picatura)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, Nu, nu esti mamica. Sansele sunt undeva pana in 15% poate 10%, depinde de menstruatia ta, cat de regulata este. Nu te speria, dar daca ciclul intarzie, fa-ti un test de sarcina dp 7 zile (de intarziere). Nu va mai jucati, folositi prezervativehappy

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Va jucati fara sa va ganditi la consecinte. Din pacate va dati seama tarziu de ce ati facut. Lichidul preejaculator contine si el spermatozoizi, asa ca ori faceti sex protejat, cu responsabilitate, ori jucati-va cu mingea in curtea scolii. Cand e vorba de aparitia unui copil nevinovat pe lume, nu exista scuze si cale de mijloc!

| Hombre a răspuns:

Lichid seminal se numeste, mai mic dar exista risc.

| PhaseMorphXR a răspuns:

Pai exista vreo diferenta fizica intre lichidul spermatic si sperma? Sau te referi la lichidul pre-ejaculator? In cazul spermei cantitatea de obicei nu conteaza, in orice cantitate ar fi lichidul, tot spermatozoizi contine... sansa unei sarcini nu ti-o prea poate spune nimeni pentru ca depinde de mai multi factori, pentru asta exista teste. (Dar e bine de stiut ca, teoretic e suficient un spermatozoid pentru a fecunda un ovul).

| sika_7240 explică:

Da la cel seminal ma referhappy sau pre-ejaculator cum i se mai spune

| sika_7240 explică:

Deci multumesc pentru raspunsuri si cea ai avut dreptate:* nu a ramasbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari! Esti mamica!