| emmaemilia a întrebat:

O prietena buna cu care ma stiu de foarte mult timp mi-a solicitat ajutorul in legatura cu o problema

ea place mult un baiat care este in clasa cu noi, de curand este coegul ei de banca

mi-a spus ca baiatul e destul de timid

ei doi vorbesc destul de mult, mi-a zis si ca el incearca sa faca glume cu ea si chestii de genul, se joaca cu parul ei

specific ca nici ea nici baiatul de care-i place nu au avut iubit/iubita

nu vreau sa-i dau un sfat prost in legatura cu ce ar putea face asa ca am vrut sa va cer parerea

sper sa-mi dati un sfat bun

multumesc anticipat!
ps:stiu ca am mai pus intrebarea, as dori mai multe sfaturi

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Intre ei se pare ca exista acea afinitate care sa le permita sa devina mai mult decat niste simpli prieteni/amici. In cazul in care el este timid nu este alta modalitate de a face ceva in privinta relatiei fara hotararea ei de a lua initiativa.Baietii de aceeasi varsta cu o fata sunt in general mai rezervati/timizi de aceea ajutorul dat de fata este binevenit daca nu chiar obligatoriu. Mult succes.