| emmaemilia a întrebat:

O prietena buna mi-a solicitat ajutorul in legatura cu o problema
ea place mult un baiat care este in clasa cu noi, de curand este coegul ei de banca
mi-a spus ca baiatul e destul de timid
ei doi vorbesc destul de mult, mi-a zis si ca el incearca sa faca glume cu ea si chestii de genul, se joaca cu parul ei
specific ca nici ea nici baiatul de care-i place nu au avut iubit/iubita
nu vreau sa-i dau un sfat prost in legatura cu ce ar putea face asa ca am vrut sa va cer parerea
sper sa-mi dati un sfat bun
multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Se pare ca baiatul o place. Fata trebuie sa incerce sa si-l apropie, sa vorbeasca cu el, sa glumeasca, sa ii zambeasca, sa il priveasca in ochi, sa il atinga usor pe brat sau pe umar, daca e mai curajoasa sa se lipeasca usor de el ca din intamplare, sa ii ceara sa o conduca acasa cu un pretext oarecare. Sa nu ii spuna nimic direct, daca baiatul e timid se poate speria happy

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-i dea de inteles ca il place si ar dori sa devina prieteni adica un cuplu. In cazul in care mocofanul nu isi da seama sa i-o spuna direct deoarece sigur va avea sorti de izbanda. Succes.

| ROMANU202 a răspuns:

NU O LASA SA ITI VORBEASCA DESPRE ASTA
Daca vrei ca ea sa iti fie iubite, nu o lasa sa iti vorbeasca despre asta, nu o asculta, opreste-o fa tot ce e posibil sa nu mai vorbiti despre asta(daca o vrei), caci vei ajunge in zona de prietenie(o inchisoare fara dragoste cum ar spune unii)

| emmaemilia explică (pentru ROMANU202):

Cea care mi-a cerut sfatul e o prietena buna cu care ma stiu de mica(scuze ca nu am specificat ca si eu sunt fata, ps :nu-s pe invers), deci nu eu am nevoie de ajutor, am pus intrebarea pe care mi-a adresat-o ea, vreau sa o ajut sa fie cu baiatul ala. ai inteles acum?
in orice caz multumesc pentru raspuns, sper sa ma ajute pe viitor daca o sa fiu intr-o situatie de genul