| anonim_4396 a întrebat:

O problema des intalnita(vreau ca cei care nu au nimic de spus in legatura cu nelamurirea mea sa isi pastreze comentariile rautacioase).Am o nelamurire..cum pot sti daca himenul meu e rupt sau nu? nu am avut contact sexual insa m-am masturbat si vreau sa mentionez ca obiectul respectiv a intrat foarte mult.e de marimea unui penis. Poate himenul sa fie situat mai adanc si sa ramana intact? Virgina sunt..insa nu stiu daca himenul e rupt.Alte solutii de a afla in afara de ginecolog?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In afara de ginecolog mai ramane o singura solutie riscanta:pune un baiat sa,, verifice,,

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Himenul NU poate să fie mai "adânc" - membrana himenală este situată chiar la "intrarea" în vagin.

Dacă ai introdus în vagin un "obiect" de dimensiunea unui penis ( aici e importantă GROSIMEA ), atunci NU mai eşti virgină ( practic ), deoarece s-a rupt himenul!

E posibil, dar NU obligatoriu, ca în acel moment să fi sângerat puţin sau să te fi durut.

Poţi "verifica" folosind o oglindă, te uiţi acolo "jos" şi vezi dacă mai există acea "membrană" sau nu.
Dacă nu şti cum trebuie să arate, poţi căuta imagini pe Google.

| Mirunelu a răspuns:

Daca ti-ai bagat ceva in vagin teoretic nu mai esti virgina. Iti poti da seama daca himenul s-a rupt daca ai sangerat dupa ce te-ai masturbat cu obiectul respectiv sau uita-te in oglinda si ar trebui sa vezi acolo ceva la intrare.

| duck a răspuns:

laughingrolling on the floor are dreptate monahappy

| DeeaTrueLove a răspuns:

Scuza`ma. cati ani ai?rolling on the floor

| Rotaru63 a răspuns:

Daca ai intrat destul de mult, atunci probabil ca ai himenul rupt, datorita faptului ca ai fost abuzata in frageda copilarie si nu iti amintesti pentru ca creierul blocheaza amintiri neplacute