| Izabela12345 a întrebat:

Am si eu o nelamurire : cum poate un ginecolog sa vada himenul, adica sa se asigure ca fata e virgina?

4 răspunsuri:
| kitty_4887 a răspuns:

Se vede, e ca o piele care se rupe. http://i40.servimg.com/u/f40/11/60/88/44/himen10.jpg in primele trei imagni se vad trei tipuri de himen, in a patra dupa o relatie sexuala si in ultima dupa nastere

| corbulalbrosu a răspuns:

Si tu il poti vedea exact ca si medicul ginecolog daca folosesti o oglinda. Te asezi in fund cu genunchi ridicati spre piept.Iti desfaci picioarele la maxim, (te cracesti) cat poti de tare si in aceasta pozitie cu doua degete desfaci clitorisul in forma de V dar rasturnat si ai sa vezi un fel de perete mai albicios cu o perforatie (sau 2-3) in ea, prin care iti poti introduce degetul in vagin.

| SkyPilot a răspuns:

Este usor de vazut. Desface usor zona si expune totul. Am dat ieri niste raspunsuri la intrebarea:
http://www.tpu.ro/......men-cumva/
care s-ar putea sa te lamureasca.

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Mai pe scurt: "Gaurica" e acoperita de o membrana...