| anonim_4396 a întrebat:

O surprind uitandu-se la mine de multe ori. Ma uit la ea, dar isi intoarce privirea ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Da, o plac. Intr-o zi m-am asezat langa ea in banca si a schimbat imediat locul cu o prietena a ei. Intr-o pauza i-am cerut unei colege un creion, dar mi-a spus ca nu are. In momentul in care a auzit raspunsul negativ, Ea mi-a zis de la vreo 3 banci distanta: "Am eu unul!". Nu am stat de vorba niciodata; sunt mai retras de felul meu. Intrebarea e daca sunt semne ca m-ar placea, sau daca ar trebui sa fac ceva.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca o persoana se uita la tine gata te place sunt en motive care le facem fara sa fim constienti de ce facem acele lucruri, poate te place, poate nu, daca taci o lua altuca si sigur, noi nu-i putem spune doar tu, ce vrei acuma sai cantam la geam ca o iubesti

| OnuOnulică a răspuns:

O conversatie normala se incepe.
,, Buna/Salut ma numesc (...) am...( cati ani ai ) ''

Si sa iti raspund:
Nu te place.

| Danysan a răspuns:

Posibil sa fie o tipa mai saritoare din fire dar sa nu aiba de aface cu placerea pe care o astepti tu.Trebuie mult mai mult ca sa iti dai seama daca te place o fata.Dar intra in vb cu ea. Daca ea are nevoie de ceva incearca sa o ajuti fa-o sa realizeze ca ti la ea.Fa mici gestuir pentru ea.Alint-o dar sa nu te vada ceilalti colegi. Invit-o in oras si merge-ti la o intalnire!

| syd a răspuns:

Tu consideri ca sunt retardat, sau? Frate, eu am cerut o parere, nu trebuie sa ma inveti cum sa vorbesc cu o persoana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu ma uit la multa lume.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ma refer la o privire insistenta, oricand imi intorc capul spre ea se uita la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceeasi chestie ca si pentru MissMM. Ma priveste insistent, oricand ma intorc spre ea se uita la mine si dupa isi schimba brusc directia privirii. Eu am intrebat daca astea sunt ceva semne, daca are rost sa incerc ceva.

| BlueViP a răspuns:

Te place, dar e mai timida ca tine. VOrbeste cu ea!

| AceAl3 a răspuns:

Nu cred ca ea chiar te place crede cu siguranta ca esti simpatic si poate ar vrea sa vorbiti mai mult comporta-te normal cu ea nu ii da semne prea evidente ca iti place de ea si vezi cum evolueaza lucrurile :* succes :* funda?