| Laurishkutza a întrebat:

Deci cum am mai scris si inainte(app merci mult de raspunsuri!) imi place de un baiat super dragut si inteligent din clasa. FAra falsa modestie si eu sunt. Inainte mai statea cu mine, mai se plimba, acum in pauze da raide si doar se uita la mine. In timpul orelor il surprind uitandu-se la mine, apoi se intoarce. Doar se uita, se halbeaza, dar inaine imi si zambea... Este timid si niciunul din noi nu a mai avut relatii inainte. Nu stiu ce sa fac, sa astept si sa vad cum evolueaza lucrrile sau sa consider pierduta batalia din start? Credeti ca ma place? Precizez ca atunci cand stateam cu el in banca ne intelegeam, dar nu prea dadea semne, fiecare avea particica lui miiiica da banca, aveam o distanta. Si inca un lucru: n-oi fi eu cea mai frumoasa din lume, dar de ce il vad mereu stand cu tocilara clasei langa el? E urata, pitica, bondoaca si are o voce de te omoara. Eu sunt mai ingrijita si eleganta. PArca ii e frica de mine, eu il cred, e timid, dar inainte nu era asa? Ce sa fac? Sa las totul deoparte si sa-mi vad de viata, sau sa las sentimentele sa curga si sa astept momentul perfect? Idei? MAi ales baietii timizi, voi asa va comportati cand placeti o fata? Heeeeeelp! Dau fundoihappy
PACE

Răspuns Câştigător
| KidDo_4008 a răspuns:

Probabil ca nu are curaj sa se bage in seama cu tine, crede ca nu esti de nasul lui, tu fiind o fata eleganta si frumoasa ii va fi frica sa il respingi si baietii se tem de respingere ca de draqwinking. incearca in pauze sa vb cu el pe diferite teme si daca vezi ca va intelegi din ce in ce mai bine incearca sa faci tu primul pas si sa vb serios despre chestia asta. Nu pierzi nimic daca incerci, iar daca iti va spune ca te place doar in calitate de colega sau amica inseamna ca nu a fost sa fie si sa iti continuii viata. Are balta destul peste big grin :*. Good Luck >big grin

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata sa nu sp stop. nu te da batuta si mai ales invinsa de tocilara clasei. E logik sta ca ea doar pentru ca e desteapta si se da bine p langa ea doar ca sa il ajute la invatat sau copiat eventual