| InYourMind a întrebat:

Oameni buni în ce lume trăim? Cum poate ca cineva sa gândească în asemena hal? Cum se poate sa fiți atât de încuiați mental, sa nu știți sa faceți diferența dintre anumite lucruri și concepte, cum fraților?!
Cum puteți sa ziceți ca o fata care are relație din adolescenta este curva?! Voi va credeți sfinți care nu s-au îndrăgostit niciodată și sunteți invidioși pe cei care au norocul sau sunteți niște frustrați care nu au văzut femeie/bărbat gol în viata voastră?!
Cum poate ca societatea sa decada atât de mult când ne lăudăm ca am progresat pe toate planurile dar mental am rămas cu 10 secole în urma?
Cum puteti sa va mai și lăudați și jigni pe cei care și-au făcut relații în timpul liceului ca fiind de ultima speță și niște eșuati?! Pai eșuati sunt cei care gândesc asa înapoiat și nu au reușit sa atragă pe nimeni!
Vreau și eu sa știu încotro ne indreptam cu gândirea asta, cum poți să-i aduci la normal pe astfel de oameni?!

25 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ne indreptam catre o apocalipsa, cit mai repede, preferabil. Sau cel putin natia asta infecta a noastra sa dispara. Iti pui intrebari retorice...

| Lukasssz a răspuns:

Pai daca ii strabati cearseaful mereuhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii nu cred că te-ar fi jignit la întrebarea trecută dacă nu ai fi folosit un ton agresiv. Cum tu i-ai judecat pe ei așa te-au judecat și ei pe tine. Fapt ce te-am atenționat. Legat de întrebare. Fiecare face ce vrea și chiar dacă nu sunt de acord cu stilul cuiva de viață nu mă privește pe mine ce face și nici nu mă interesează. Merg pe principiul. Nu mă deranjezi, nu te deranjez. Poți să ai n relații când ai chef atât timp cât acțiunile tale nu îi fac rău cuiva. Poate doar atunci s-ar putea să mă intereseze. happy

| Dragosdoar a răspuns:

Relatiile sunt o drama in general, mai ales daca le Incepi din adolescenta. (nu fac neaparat referire la tine, ca nu stiu cum e viata ta ) vorbesc la modul general. Si oameni cu gandire proasta si Incuiata care te judeca pentru orice cct in viata o sa gasesti peste tot unde te duci in lume unde te duci. tu doar sa nu le dai atentie. daca le dai atentie, sa nu te enervi din cauza lor, ci sa razi sau sa fii ironica cu ei cand apeleaza la atacuri la persoana verbale. Nu merita sa te stresezi din cauza unor vorbe, fa o gluma proasta cu ei si lasa-i in pace.

Important de mentionat ca ai venit pe un forum unde baietii tind sa fie mai reticenti cand vine vorba de la relatii. O buna parte din ei- chiar cei activi pe forum - sunt burlaci, iar unii sunt de lunga durata cum sunt si eu hehe. Deci, e ceva normal sa dai si de mitocanii printre ei.

| Cheo0S a răspuns:

Nu e nici o incuiere mentala, e pur si simplu adevarul. Nu e ca si cum relatiile din adolescenta sau poate chiar viata adulta au tinut o vesnicie. Pot sa numar pe degete cati prieteni au fost si sunt intr-o relatie adevarata.
Restul sunt numai asa de umplutura fara esenta. Superficiale.
Prea putine relatii sunt dragute si pe alea chiar nu am cum sa fiu gelos. Ba chiar ii admir.

E amuzant cum te plangi ca noi VA numim curve dar in acelasi timp ne judecati pe noi cum ca suntem ratati/Virgini/ciudati/fatalai/distrusi etc etc sau nu am vazut pe nimeni dezbracat in viata noastra.
O zici de parta ar fi iadul pe pamant pentru fete si baietii ar fi feriti de orice judecata.

Obisnuieste te cu ideea ca oamenii judeca, indiferent cum esti si ce faci.

Răspuns utilizator avertizat
| Willis a răspuns:

Păi nu poți.
Vor rămâne așa...

| FOG92 a răspuns:

Ai un tupeu fantastic ma jur, tu esti aia care provoaca prin intrebarea pusa, mai mult te lauzi ca la 17 ani deja ti-au trecut trei scule pe la bot si tot tu te plangi apoi pe aici! fereasca dmz

| InYourMind explică (pentru FOG92):

In curând fac 18, ms

| FOG92 a răspuns (pentru InYourMind):

Foarte bine mai pune si un dop ca dabia esti la liceul, ca e mult pana dai de gust pe la facultawinking stii vorba aia .....macar dai cu amuzant la comentarii esti de treaba

| Contşters909090 a răspuns (pentru FOG92):

Ce bine i-ai zis-o?

| jj7700 a răspuns:

Cred ca esti cel mai frustrat si agresiv in limbaj utilizator al acestui site. Toate intrebarile tale au acelasi ton agresiv si care doar incita la conflict. Iti recomand sa iei lucrurile mai incet si sa te calmezi. Cand esti nervoasa vezi numai raul in orice si daca pui intrebari retorice aici sa iti confirmi atitudinea ultra-pesimista nu te vei ajuta cu nimic.

| InYourMind explică (pentru jj7700):

Lol de unde tragi tu concluzia ca am nervi? Sunt cea mai calma persoana dintre toți cunoscuții mei și am destui laughing

| yooshi a răspuns:

As sweet misogyny.
Pai tu ca fata cum poti sa iti patezi inocenta de la o varsta atat de frageda /s?
Mai avem de parcurs multe trepte pana sa ajungem sa ne descotorosim de mentalitatea asta.Ce face o fata cu viata/corpul ei, e fix treaba ei si nu ar trebui sa intereseze pe nimeni.
Singurul lucru pe care il putem face este sa vorbim despre lucrurile astea, daca ignoram nu se ajunge nicăieri.Use your voice hun; speak up si sa nu iti pese de misoginii sexisti!

| Contşters909090 a răspuns:

Bună. Deși m-ai numit "ratat" în una din întrebările tale anterioare pentru că am 25 ani și nu am avut pe nimeni, aici îți dau dreptate, lumea e încuiată rău și cam vorbește fără să gândească.

Din punctul meu de vedere, nu, nu ești o curvă ( curvă= femeie care stă cu un bărbat pentru banii lui) că ai relație în adolescență, este ceva foarte normal. Dar na, unii nu prea gândesc sau sunt invidioși că ei nu au.

Nu lăsa răutățile de genul să te afectezewinking

| InYourMind explică (pentru Contşters909090):

Haha nu e vina mea ca te-ai simțitwinking

| Contşters909090 a răspuns (pentru InYourMind):

Ar trebui să lucrezi la capitolul bun simț, că nu prea ai deloc și să înveți să judeci înainte de a deschide gura că debitezi tâmpenii una după cealaltă.

| InYourMind explică (pentru Contşters909090):

M-ai făcut sa rad laughing

| Contşters909090 a răspuns (pentru InYourMind):

Fiecare după posibilități. N-am cu cine, efectiv.

| Contşters909090 a răspuns (pentru InYourMind):

Văd că ți-o cauți și tu și pe urmă te miri că lumea te jignește. Renunță la superioritatea pe care o ai că nu ne ești cu nimic superioară doar pentru că ai/ai avut iubiți în adolescență. Ar trebui să îți mai vezi lungul nasului și să nu mai emiți judecăți de valoare, etichetând anumiți oameni total greșit.