| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce au ajuns fetele in halul asta? Oare de ce isi incep viaţa sexuala de la varste fragede? Si cand li se spune pe nume adica ca sunt curve fac ca toate animalele, de ce fac asa le doare adevarul? Nu sunt constiente de ce fac? Nu sunt constiente ca vor merge in fundul iadului, ca plata pacatului este moartea? Sufletul, inima lor nu le spune ca nu e bine ce fac? In urma cu trei saptamani la liceu dupa ce au terminat ora de religie nu stiu cum a venit vorba de s.x.O fata a inceput sa zica de fata cu toata clasa ca ea nu crede ca e pacat daca face treaba aia cu baieti. Adică se da singură de gol ca practica asta.Ma intreb asa nu se simte? Adica frate, sora cum sa spui de fata cu toata clasa chestia asta. Dumnezeu a lasat sexul pentru a se inmulti oamenii dar sa nu se inmulteasca cu oricine.Sa faca treaba aia, dar nu in afara casatoriei.Parintiilor educativa copiii!

Răspuns Câştigător
| Ayuu a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu viata lui. oricum ma enerveaza la culme toate curvele si cocalarii, pitipoancele si toate persoanele astea cu mentalitate inferioară. pentru inceput o fac si ele de curiozitate si motiv de lauda, dar si ce mai motiv. si tot acele persoane, ființe umane, daca se pot numi asa, se crizeaza ca ele is tari si pnm. frate, du-te pe centura daca vrei P... adica da rolling on the floor) mai faci si un ban pe chestia asta si nu mai stam noi sa-ti ascultam mofturile de fufa in călduri. oricum ele o fac pentru atenție si dupa din placere, ca doar na, sa fie curve pana la capăt ^^ si cum am spus, e viata lor si fac ce vor cu ea, dar cand le vad ca gasesc motiv de lauda din asta.

63 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Multi copii din ziua de azi isi încep viata sexuala de la vârste foarte fraude deoarece au acces la pornografie pe internet si orice alt rahat de genul...acum depinde si de educatie daca parintii isi bad de treaba si au timp sa stea cu copii asta e mai greu sa se întâmple. Eu cunosc fete care nu si-au început viata sexuala dar se masturbează cu diferite obiecte, deci s-au dezvirginat singure cum s-ar zice.

| Holiday a răspuns:

Legat de pacat evident are dreptate, asa-zisul pacat nu e decat o inventie religioasa, ca si iadul ala de care te sperii tu...tot o gaselnita religioasa cu care sunt speriati credulii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa intrebe pr... oamenii inteligenti!

Si doar pentru ca esti tu urata asta nu iti da dreptul sa le spui altor fete, ceva mai norocoase din acest punct de vedere, cum ar trebui sa-si traiasca viata. Voua la biserica nu vi s-a spus sa va preocupati voi de treburile voastre si nu sa-i judecati pe ceilalti? Sau tu ai lipsit in ziua respectiva?

| Drolja a răspuns:

Ai pus multe întrebări şi nici nu ştiu la care să răspund. Pot să îţi răspund acum la ultima idee: Dacă "lăsăm" sexul pentru a se înmulţi oamenii, vor rezulta plozi precum individa din clasa ta şi alţii de seama ei.

| LadyLilith a răspuns:

FIecare om are dreptul sa decida ce face cu viata ei si ce nu. Daca ai fi fost atenta la orele de religie, ai fi stiut ca numai Dumnezeu are dreptul sa judece oamenii, tu nu. Daca intretine relatii sexuale, o priveste numai pe ea, si nu e ceea ce ai zis tu ca ea, ca alea intretin relatii sexuale pentru bani. Daca pe ea nu o intereseaza, n-ar trebui nici pe tine, sa te amesteci in viata ei privata, sa o judeci. Daca o sa fie sa arda in Iad, ea o sa arda, nu tu. Sa judeci si sa vorbesti, sa jignesti o persoana in acest hal e mai mare pacat decat ceea ce face ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stai linistita stiu ca sunt urata. Putin imi pasa.Nu judec. Doar puneam niste intrebari la care nu-mi gaseam raspunsul.Eu nu cred ca sunt norocoase.

| corbulalbrosu a răspuns:

Educatia ar trebui sa inceapa cu tine. Nu se poate sa fii intreaga la minte din moment ce indrugi din cartile sfinte rolling on the floor toate aberatiile tale abjecte. O fata care face sex nu este automat o curva. De asemenea doar animalele fac sex pentru a se inmulti si gandind asa se poate ca si tu faci parte dintre ele. Oamenii fac SEX DE PLACERE si doar 1 data sau de 2 ori (foarte rar de mai multe ori) in viata fac sex pentru a se inmulti. TREZESTE-TE!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Eu stiam ca daca o fata face treaba aia cu nu stiu cati baieti si umbla din poarta in poarta se numeste curva.Lasa sa o faca din placere nu ma mai bag.

| Foxyyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce indoctrinata esti,ma amuzi. Sunt de acord cu ce ti-a zis corbulalbrosu. Si in plus, ce treaba ai tu cu ce fac altii? Evident, au o viata mult mai interesata decat a ta, asa ca te preferi sa te preocupi de a lor. Nu vad de ce iti pasa si cu ce te afecteaza pe tine direct ce face vecinul. Multe va dati sfante, dar toti stim cum sunt astea ce se dau asa laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum sa nu fie? Pe ele le vor toti, pe tine nu te vrea mai nimeni. Si cand te va vrea, va trebui sa-i accepti si tu o gramada de rahaturi, pentru ca sansele ca un Fat-Frumos sa se indragosteasca de tine, sunt extrem de slabe.

Diferenta dintre ele si tine e doar de optiune. Ele, desi curve, tot vor avea de unde sa aleaga. Tu, desi cuminte, tot nu prea. Ele trec si experimenteaza senzatii la care tu nu ai acces. Ele vor fi intretinute de catre niste barbati destul de dobitoci sa faca asta. Ele vor sorbi sampanie pe un yacht, in fata unui apus de soare, iar tu vei fi singura in camera ta, citind biblia si asteptand un barbat destul de disperat care sa te accepte asa cum esti.

Vezi tu, dumnezeul tau a impartit oamenilor **** si diamante. Cand ti-a venit randul la imparteala, nu mai erau diamante...

Tot mai crezi ca nu ele sunt cele norocoase?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mentalitatea asta te ajuta sa fii mai putin invidioasa?

| Drolja a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi se pare că eşti agresiv cu fata asta nemotivat.
Nu sunt invidioasă, asta e în acest punct concluzia mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cel mai pretios lucru pe care il detin:este Dumnezeu. Daca Dumnezeu va dori sa se indragosteasca cineva de mine se va indragosti daca nu, nu.Mai bine urata. Decat frumoasa plina de mândrie.Totul intr-o zi va arde.Asa ca nu am nevoie de bogatii doar de Dumnezeu atat.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai stiut gresit draga mea iar cei care te-au indoctrinat si ti-au spalat creierul de orice urma de ratiune ar trebui sa fie "excomunicati" din societate. Sincer, imi pare rau de tine si repet TREZESTE-TE poate vei intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Lasa e mai bine asa. Dumnezeu mi-a spalat creierul.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

OK.Traieste in continuare in obscurantismul tau. Sa ai o zi minunata daca exista asa ceva in viata anosta a ta.Pa,pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Bine.Normal ca există. Ai grija de tine.Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pe dumnezeu nu il poti detine, in primul rand. In al doilea, daca oricum totul va arde, nu ar fi o idee rea sa incerci macar sa te bucuri de viata pana in acel moment, doar vom avea cu totii aceeasi soarta...

| Drolja a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Un semn de îndoită prostie mie se pare agresivitatea în exces fără ca interlocutorul să te fi provocat. O zic aşa, ca fapt divers, pentru că răspunsurile tale am ales să nu le mai urmăresc de mult timp.

| kyliejenner a răspuns:

Plata pacatului e moartea? Pai si tu ingere pur ce esti care n-a pacauit in viata ei, tu nu mori la un moment dat? laughing

Serios? Scrii sex drept s.x? Cati ani ai? Sexul este ceva absolut normal. Si scoate-ti ideile astea indoctrinate cum ca e pacat sa faci sex deoarece este doar pentru inmultire si noaptea nuntii. Cand o sa cresti si vei avea o relatie frumoasa si serioasa, o sa vezi adevarul.

Curva este cea care face sex pe bani. Colegele tale care " fac ca toate animalele" cand "li se spune pe nume" sunt sigura ca nu o fac pe bani, ci din placere cu iubitii lor (presupun) deci nu sunt curve.

Vezi-ti de viata ta si lasa-i pe ceilalti. Ei au anumite principii, tu altele. Nu te mai baga unde nu-ti fierbe oala.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi s-a parut ca sunt de-a dreptul mitocan si ca incerc sa o demoralizez si mai mult, in pofida faptului ca pe ea si complexele au adus-o in aceasta stare, nu numai manipularea din exterior. E mult mai usor sa apelezi la dumnezeu si la credinta atunci cand nu prea mai ai speranta sa obtii lucrurile la care visezi.

Dar, nemotivat? Niciodata nemotivat, motivele mele sunt bine definite. Sunt egoiste si nedrepte, dar exista fara indoiala.

Iar tu nu esti invidioasa pentru ca esti atat de matura emotional sau, ca si noua noastra prietena, incerci sa te convingi ca nu esti invidioasa ca sa-ti usurezi existenta? La intrebare trebuie sa raspunzi doar fata de tine, eu sunt irelevant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru kyliejenner):

Nu am zis ca sunt sfanta.Nu-i nimeni sfant si eu pacatuiesc.Sa stii ca ar cam fi cazul sa nu ma mai bag in viata oamenilor.Sa tac si sa faca fiecare ce vrea si gata.

| kyliejenner a răspuns (pentru anonim_4396):

Si am vazut in alta intrebare cum ca ai avea 18 ani, deci si colegele tale la fel. Daca aveau 14 ani si faceau sex, da, era o problema, dar din moment ce sunt majore cine esti tu sa le critici? Atat am avut de zis laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Este parerea ta si ti-o respect.Insa nu ma pot abtine sa nu incerc sa atrag atentia celui care greseste. Exact la fel cum am procedat si in cazul tau cand ai debitat prostii. Nici nu simt nevoia de "aprecierea" uneia de "valoarea" ta.

| Drolja a răspuns (pentru anonim_4396):

Un argument pentru ideea mea a fost activitatea fetelor, condamnate în aceatsă postare, la categoria "Dragoste şi sex": gagici care rămân cu prezervativul în fund, rupt şi întrebări tâmpite la care toţi concluzionăm în acelaşi mod: sunt proaste.
Argumentul tău cum că eu aş fi invidioasă nu îl văd nicăieri, ci doar îl sesizez ca fiind trimis ca jignire din partea ta. Iar la asta, la fel ca la agresivitate, nu pot găsi motiv.

| Drolja a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu ţin minte să fi avut vreo conversaţie anterioară noi doi, dar cred că întreruperile pentru a-mi da mie replică îţi fură din timpul alocat pentru a ajunge userul zilei/săptămânii. Dăi bătaie!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca erai un pic mai perspicace ai fi observat ca nu detin asemenea "recorduri" si nici nu ma intereseaza. Consider ca intr-adevar este o pierdere inutila de vreme sa discut cu o "experta" in comentarii inutile.

| Drolja a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Bravo ţie!

| Doub a răspuns:

Sa stii ca chiar ai dreptate, da' fiecare are dreptul sa faca ce vrea.thinking