| alylove15 a întrebat:

Off...am nevoie de sfaturile voastre, va rog mult nu ocoliti intrebarea mea.
Deci sa incep sa povestesc pe 28 august m-am certat cu prietenul foarte rau.chiar daca nu a zis nimeni ceva legat de o despartire asa se intelegea.
A doua zi, el a plecat la Bucuresti si vreo 2 zile nu am vorbit deloc...vineri eu eram la o zi de nastere si el a intrat pe mess, am vorbit putin si l-am intrebat ce vrea sa mai fie intre noi? la care el mi-a spus ca nu stie ce mai vrea si eu i-am spus sa se gandeasca si sa imi spuna si mie ce a hotarat si dupa acea nu stiu ce mi-a venit si l-am intrebat daca si-a gasit si pe alta? si el mi-a spus ca da, m-a durut foarte tare, radeam in continuu numai ca sa nu se vada ca sunt trista, am mai vorbit oricum de atunci ca intre amici si acum o zile vorbeam despre inceperea scolii el fiind in clasa a 11 si eu a 9 de abia, la care el imi spune ceva de genul uite am ajuns sa vorbeasc cu boboace de clasa a 9 si eu m-am enervat si i-am spus sa nu mai vorbeasca cu mine daca nu ii convine la care el imi spune ca ii placea mult boboaca asta mica, eu nu am inteles la ce s-a referit dar pe moment nu i-am mai zis nimic astazi sa intors in orasul nostru si vrea sa ne impacam si imi spune ca cu fata din bucuresti a avut doar o aventura si eu i-am spus ca inainte zicea ca tinea la mine si el a incercat sa imi explice si mi-a spus ca el ma place foarte mult(chiar daca incep sa nu il mai cred).
Il iubesc foarte mult dar cu toate acestea nu vreau sa fiu proasta lui si sa creada ca poate sa umble cu foarte multe ca eu il voi ierta, oricum eu i-as mai acorda o sansa, ultima.
Voi ce ati face daca ati fi in locul meu? Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi.
Ps:funda si vot.

Răspuns Câştigător
| Passions a răspuns:

Iubita...trebuie sa stii mai multe despre el!:* Incearca sa vorbesti cu el mai deschis despre relatia voastra...fii un pic mai dura in relatie,dar nu exagera! pentru ca el sa vada ca nu esti proasta lui,si spune-i ca daca va impacati si isi mai gaseste o fata la Bucuresti si sa aiba o aventura cu ea,mai bine nu spune-i ca tu nu esti proasta lui si sa pui botu' la tot ce spui!winking explica-i ca daca mai face asa si pe parcurs nici macar amic sa nu-ti mai fie da-i de inteles ca trebuie sa fii respectata,chiar daca il iubesti,fii un pic mai dura,dar nu exagera ca altfel va despartiti sigurwinking! nu-l cunosc,nu stiu ce om e, dar eu spun ca trebuie sa-i explici ca va mai avea aventuri si cu alte fete,si sa-i spui ca te-ai nascut ca sa fii iubita cu adevarat,si sa nu stai cu baietii,care azi te iubesc,si maine au o aventura cu altcineva,iubita,daca ti-a facut-o odata,poate sa ti-o mai faca incontinuare chestia cu aventura cu altcineva,iarta'l in inima ta,dar in fata lui,arata-i ca nu merita sa il iubesti daca va face asa incontinuare, mai bine fa ce crezi, dar eu spun sa-l interzici sa mai aiba si alte relatii ca tu nu esti proasta luiwinking! BAFTA!:* si te pup:*

5 răspunsuri:
| AdinaCrissa a răspuns:

Buna.
S-a cam jucat baiatul acesta cu sentimente tale.
Stai ca te am pe tine, nu, o vreau pe aia din Bucuresti, acum te vreau iar pe tine.
Pai ori stai cu mine, ma iubesti, ma respecti si avem incredere unul in celalalt, ori nu mai avem nimic?
Cam asa sta traba la tine. Sincer, in locul tau, i-as da o singura sansa, doar UNA! Toti mai gresim la un moment dat.
Ii explici frumos ca nu lasi pe nimeni sa se joace cu sentimentele tale si vezi ce zice. Insa fii putin mai distanta, dupa ce va impacati. Ca sa vada ca ti-ai cam pierdut increderea in el, si sa incerce sa te faca sa ti-o recastigi.
Off dragostea asta, tare complicata mai e, dar e frumoasa in acelasi timp.
Sa va iubiti!kiss
Pupici.

| LilVmp a răspuns:

Daca ii acorzi o sansa,sa-ti dovedeasca ca regreta, ca te iubeste, sa-ti recapeti increderea in el, deseori e bine sa gandesti cu capul nu cu inima. Deci te-as sfatui sa nu mai pun sentimente asa multe daca ii acorzi aceea sansa:*!

| xToToShelx a răspuns:

Hmm, pai ai putea sa ii spui ca da, dar in acelasi timp sa ii spui ca nu va mai fi ce'a fost. Pentru ca si'a facut'o cu mana lui.Si dupa ce vei vedea cum se va comporta, atunci iti vei da seama daca vei vrea sa continui sau sa renunti.Succeswinking

| Cristina00 a răspuns:

Uite...iubitul meu a fost plecat in tabara la mare. Ok, pana aici bine. Inainte sa plece mi-a lasat lantul lui preferat si mi-a promis ca nu o sa se intample nimic, ca tot la mine vine. A venit, si peste 2 zile a plecat in cantonament iar, in timpul asta a venit la mine o fata care a fost cu el in tabara la mare si mi-a spus ca iubitul meu s-a sarutat cu o alta tipa in club. Am inceput sa plang, l'am sunat, a negat prima data dupa mi-a recunoscut si mi-a spus ca a fost o prostie, un singur sarut si ca ii pare rau ca m'a facut sa sufar, ca sunt singura pe care o iubeste...L'am iertat, insa distanta inca mai incerc sa o pastrez, fa si tu la fel si cred ca o sa fie bine. happy

| Meludu a răspuns:

Da, eu cred ca este ok sa imi mai acorzi o sansa dar cum bine ai spus si tu sa fie ultima, dar cand va reimpacati sa purtati o discutie foarte serioasa in care sa iti exprimi foarte clar nemultumirea (nu e normal sa spuna ca tine la tine iar mai apoi sa se duca fuguta la alta tipa) P.S. eu cand am avut probleme de genu am apelat la intreaba00@yahoo.com... am trimis un mail si o fata foarte draguta mi-a raspuns si m-a ajutat oarecum sa trec peste problema mea... un sfat e oricand binevenit big grin (ma simt datoare sa ii fac reclama pentru ca m-a ajutat)