| Gaby212 a întrebat:

Ok,deci am trecut in doar 2 ani printr-o poveste demna de o viata intreaga...
Am iubit,am fost abandonat,am incercat sa imi "vindec" inima, m-am indragostit din nou(dar nu era ceea ce speram),am fost inselat si acum imi dau seama ca nu am uitat-o pe fata de la care au pornit toate. Sentimentele care se intorc sunt cele care n-au disparut niciodata,spune o vorba din popor.
Ea m-a lasat balta, a plecat si-a vazut de viata ei. Zicea ca sunt diferente prea mari intre noi doi ca sa putem avea o relatie serioasa...Nici acum n-am priceput la ce se referea. Probabil erau din cauza parintilor ei, cine stie...A disparut pur si simplu dupa aceea si a lasat un gol imens, pe care am avut curajul sa-l umplu abia dupa un an cu o noua dragoste.In fine, orice ar fi insemnat asta...
Probabil ca am iubit a 2a oara pentru a uita de prima. Cert este ca imi iertasem trecutul, imi gasisem linistea.Asta speram.Pe naiba! sad Cateva luni mai tarziu, aflu ca tipa m-a inselat. Genial, nu?
Relatia asta a fost ca un dus fierbinte la -10 grade. Dupa ce am parasit-o pe cea care m-a tradat, am avut parte de remuscari: n-am dovedit ca o iubesc suficient de mult pentru a-mi fi loiala? Raspunsul este: Ba da! Asa ca am lasat-o naibii, aveam constiinta impacata.

Apoi mi-am dat seama de o chestie...Ca n-as fi trecut asa usor peste relatia asta daca mintea mea n-ar fi fost prea ocupata de fosta. In sinea mea am pastrat o picatura de iubire. Oricat de indragostit eram de cea care pana la urma m-a mintit, simteam ca trag dupa mine amintirea cuiva. Dupa despartire,mi-am dat seama cine imi lipseste.
Am sunat-o, sa vad ce mai face. Am intrebat-o daca este bine, cum o mai duce cu facultatea...Am fost colegi, dar s-a mutat din oras si nu ne-am mai vorbit de la inceputul anului. Ea m-a intrebat cum merge relatia, daca ne-am gandit la planuri de viitor etc. Nu i-am spus ca am fost inselat, ar fi crezut ca am sunat-o ca sa ma plang.Asa ca am jucat teatru... Voiam doar sa ii aud vocea,nimic mai mult.
Cateva zile mai tarziu m-a sunat din nou.A spus ca a aflat ce s-a intamplat si ca nu intelege de ce nu i-am zis adevarul.I-am prezentat motivul,ea a inteles si n-a mai acordat mare importanta dupa aceea. Mi-a spus ca si ea s-a despartit de noul (mai exact-fostul) ei amic, pentru ca nu se simtea fericita. Inainte sa inchid telefonul,a spus "Unii oameni trebuie sa treaca printre spini ca sa se regaseasca". Atunci am simtit un fior, intelegeam perfect la ce se referea...
Acum nu stiu ce sa fac.Ea e cea care a plecat, care m-a lasat cu inima franta.Tot ea e cea care acum imi tine teoria vietii si pare sa regrete.
Ce sa fac?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păi, ce vrei să faci aia faci.
O vrei pe cea veche.
Spune-i că vrei.
Mai vrea și ea. Ok. Să fie.
Nu mai vrea? Next.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti baiat sau fata? Ca nu imi dau seama...

""Unii oameni trebuie sa treaca printre spini ca sa se regaseasca"" laughing
Aha curwele trebuie sa treaca prin "spin" pentru a se regãsi, sa vada cât de retardate si instabile pot fii.

Nu inteleg cum o mai poti iubi câta vreme plecat de la tine pentru altcineva ca dupã sa-si dea seama, ca a facut o greseala. Ar trebui sa-ti fie scarba de ea.

| Lizuca1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai Morbidule,uneori in viata asta asa si este. Vrei sa iesi dintr-o relatie din anumite motive, intri in alta si fara sa vrei faci anumite comparatii care priobabil iti dau de inteles ca, ce ai avut era mai bun pentru sufletul tau. Sau voi, cand inselati si se afla si mergeti inapoi in genunchi si cu flori, trebuie sa fiti iertati, nu? Si tot femeile "e curwe"... haidi bre..ma lesi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lizuca1234):

Te-ai simtit?
daca vrei sa iesi dintr-o relatie, inseamna ca nu trebuia sa fii de la inceput cu persoana aia.

Dacã vrei sa faci sex cu alte persoane stai al drecu singur/a si faci sex cu cine vrei, când vrei. Nu mai cauzati suferinta.

Nimeni nu trebuie sa fie iertat. Indiferent de sex.

| Lizuca1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inca o data...lasa vrajeala asta de 2 bani ca nu tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lizuca1234):

Ma bucur

| Gaby212 explică (pentru anonim_4396):

Prima nu m-a inselat, a vrut sa ne despartim probabil din cauza ca parintii ei nu ma doreau prin preajma.