| eella98 a întrebat:

Ok, poate va parea putin ciudat ceea ce scriu dar in fine.Cu aproximativ 1 an jumate in urma mi-am inceput viata sexuala cu un tip de care imi placea si intr-o saptamana am avut de 2 ori relatie, doar ca a doua fiind neprotejata am ramas speriata timp de cateva saptamani de o posibila sarcina( luasem pastile, si nu a mai fost nimic) si am trecut si peste asta... in urmatoarele 7 luni nu am mai avut nici o relatie sexuala(nici nu voiam, nici nu ma atragea dupa ce sperietura am tras ultima data) si hop, din nou am avut relatie cu alt tip deja cu care ma intalneam...si uite asa in timp de un an jum am avut doar 3 relatii sexuale si in continuare nu vreau sa mai am curand, acum avand varsta de 18 ani! Toti care stiu de cazul meu ma intreaba cum pot sa nu am relatii, cum de nu ma atrage dar nici eu nu am raspuns la asa intrebari in afara faptului ca pur si simplu nu ma atrage si mai am frica aceea cand mi-am presupus singura la o posibila sarcina! Ce-i cu mine de fapt? Sunt unica de gen? big grin

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul se face doar in cadrul căsatoriei, nu asa cum faci tu cu oricine.

| ania a răspuns:

E normal să te temi de sarcină.
Dumnezeu a proiectat sexul doar pentru căsătorie, că atunci chiar dacă apare un copil nedorit nu e o așa de mare catastrofă.Și prezervativele chiar dacă au rată de succes 99 % nu-ți garantează nimeni că nu eșți tu acel 1 %, plus că rata de protecție împotriva bolilor venerice e 80% la prezervative.O preitenă de-a mea a contactat o boală venerică în adolesență și acum merge pe la licee să predea educație sexuală pro abstinență ca să nu pățească și alții ca ea. Dacă reușești să -ți cultivi frigiditatea asta până la căsătorie, cu atât mai bine pentru tine.

| mihai69 a răspuns:

Nu, nu ești unică.
Ai doar un libidou foarte scăzut, plus un blocaj psihic. Nimic nou.

| Emilian65 a răspuns:

Daca faceai sex protejat nu mai aveai aceste temeri.