| Liquor a întrebat:

Ok, probleme in paradis, daca se pot numi asa..Nici nu stiu cu ce sa incep.Dar incep cu inceputul[yap yap]
Salut, eu sunt... sunt [nu dam nume], am 18 anisori si sunt intr-o relatie de 4 ani, bazata pe incredere si sentimente reale. De la un timp, ne-am facut un "amic" nou care a tot bagat harca intre noi, el nu prea vrea sa renunte la acest amic, despre care stie cert ca ii face rau.A inceput sa bea, mai rau e ca nu se controleaza si bea la volan..In fine, am asteptat atat, atat de mult sa ma ceara in casatorie, ma asteptam sa o faca in noaptea de revelion, dupa cum promisese cu exact un an in urma.dar nu a facut-o si cand toti prietenii nostri[cupluri] se sarutau.el se limbaia suav cu sticla de sampanie.[ce fericire]..cand am ajuns de la concert.m-a vazut ca sunt suparata..pt asta..am primit o palma [dupa cum a spus el, ca sa am motiv sa fiu suparata]... nu mai facuse asta inainte.
Cu timpul, au aparut certurile..si pe 10 martie, el s-a hotarat ca din cauza mea, trebuie sa ne oprim pentru ca vrea sa vagabonteasca[la 23 de ani..cred si eu]..Am plans, nopti in sir..la o adica, am avut si o cadere de calciu, pentru ca nu am mai mancat, lumea mea se prabusea in absenta lui..El..deja cauta o "alta"..care s-a intamplat sa fie una din colegele mele.[o apreciez ca nu i-a acordat atentie, spunandu`i ca vrea sa fie prietena cu mine, nu o BEEP cu doua fete]. intr-un final..am inceput sa acord atentie unui amic..am incercat sa uit de EL[care ma ranise si cu toate astea, nu ii pasa]..Nu l-am mai cautat[din spusele altora, ignora-l si va veni dupa tine], asa s-a si intamplat, doar ca de data asta, fiecare eram in alta relatie [ 1-7 aprilie ]. Am facut greseala fatala sa cred ca daca am sa ma culc cu altcineva, am sa il pot uita.dar nu a fost asa, am ramas traumatizata, am ramas plangand...baiatul respectiv, m-a incurajat, mi-a spus ca poate astepta oricat am nevoie.dar totusi, nu il puteam iubi..imi statea gandul la ..EL..acum 4 zile. l-am prins in nou beat si mi-a spus cateva chestii care m-au dat peste cap."Imi e dor de tine, tu erai si esti a mea si nimeni nu te cunoaste mai bine decat mine, nu suport sa stiu ca altu e in preajma ta, nu suport sa stiu ca va putea cineva sa te cunoasca mai bine decat mine.Iti jur ca am sa calc pe cadavre ca sa te stiu singura"
Ok [pauza!] eu trebuia sa stau singura in casa, iar el sa iasa, sa se plimbe si sa isi continuie obiceiurile.O seara mai tarziu ne-am intalnit iar, doar ca de data asta el plangea.[nu a facut niciodata asta]. plangea spunandu`mi ca ma iubeste si ca ma vrea inapoi [WTF!] Am acceptat asta intamplandu-se vineri seara.dar tot el a fost cel care mi-a pus mie contidii [nu iesi fara mine, de acum iti controlez telefonul..etc.] si totusi nu stia de prostia care o facusem eu [PERFECT] Sambata seara am dormit la el dar el a adormit inaintea mea, asa ca am mers la bucatarie sa fumez o tigare [intre timp, el a primit un sms] numarul nu era salvat in agenda dar il intreba doar ce face in continuare am facut ceva oribil, i-am cautat in telefon, am vazut sute de mesaje dar m-au ranit..eram numita."poama" doar pentru ca nu il lasam sa bea la volan, pentru ca nu il lasam sa faca scandal.Iar cu colega mea, vorbea cu "pui mic, sufletel..etc.[mie nu imi mai spusese asa de 2 ani sub pretextul ca nu mai suporta dulcegariile] m-am ranit singura, uitandu-ma intre sms luiDimineata i-am spus si lui, si s-a suparat.
Seara trecuta a fost ziua mamei.El m-a sunat din 30 in 30 de minute sa ii dau sa vorbeasca cu mama [sa fie sigur ca sunt acasa]Si totusi dupa cum se auzea de la el, era in masina, ceea ce insemna ca el era afara.[m-a mintit ca nu].
Dimineata, trebuia sa ma duca la cursuri la 7:15 dar a aparut abia la 7:40..mahmur, duhnind groaznic a alcool, cu ochii rosii, fara bani si fara benzina..nu s-a mai dus la munca.
Il iubesc..asa ca am preferat sa."nu vad". l-am primit la mine sa doarma.
Nu stiu ce sa ii fac.l-as lasa.dar imi e prea greu fara el..si totusi am impresia ca isi bate joc.straight face.

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Imi pare rau, sincer. Cred ca intre voi " ce e mult strica", adica o relatie asa intelungata va stricat pe dinauntru. Cred ca ar trebui sa o lasi balta, comportamentul lui nu este dign de un iubit cu care ai 4 ani impreuna, meriti ceva mai bun + ca esti tanara. DACA nu isi schimba comportamentul (vorbeste deschis cu el despre tot ceea ce ne-ai povestit noua), iar daca va fi la fel, lasa-l. Sunt sigura ca multi alti baieti poti avea sub papucwinking

6 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Alcool, violenta, tradare, gelozie dusa la extrem, inconstienta- Asta reprezinta el! Incearca sa vezi asta inainte sa ajungi si tu ca el. Uita-l si vezi-ti de viata ta, el e irecuperabil iar tu poti sa iti faci un viitor frumos. Viata e un sir de alegeri, el le-a facut pe ale lui si uite unde a ajuns. Vrei si tu sa faci aceleasi alegeri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu am mai citit tot. M-am oprit la "palma". Daca ti-a dat una, nu se va mai opri. Nu cred ca vrei o astfel de viata. Chiar daca te-ai obisnuit cu el, renunta cit mai este timp. Vei gasi un barbat mai bun.

| Urpaniel a răspuns (pentru anonim_4396):

Şi eu, deja la " a început să bea mult, o face şi la volan" era penibil, şi palma când plângea, pe motiv că nu avea de ce... mirific.

| BSwwatch a răspuns:

Mi-a placut stilu tau de-a te exprima in scris,asa ca am citit toata naratia ta.Din punctul meu de vedere ori ce-ai face nu va mai fi ce a fos,nu va fi cum ti-ai dorii,odata petrecute,acele evenimente urate,au repercusiuni asupra ta/lui,tu ai facut o mare gresela si nu ma refer la faptul ca te-ai culcat cu acel baiat,ci motivul care te-a determinat sa faci asta,este destul de evident ca in urma unu-i act sexual consumat nu-ti paraseste din psihic anumite momente neplacute-n viata,in fine... nu te condamn si nici pe el,asta-i virsta,momentele trebuiesc traite,daca nu traesti clipa la momentul oportun degeaba o faci cand este prea tarziu. Legat de intrebarea ta,Nu stiu ce sa ii fac.l-as lasa? este gresit formulata,ai spus ca relatia voastra a fost bazata pe inredere si respect,fa-ti datoria pina la capat si spune-i si acea relatie,dupa cate am inteles te apasa pe suflet chestia asta,si cu siguranta nu-ti va da pace prea curind.Din greseli invatam, din greseli ne indreptam, dar niciodata fata de persoan in fata care-i am gresit, totul se iarta. oarecum, garantat nimic nu se uitasi cand vine momentul "exploziei" ti-aduci mainte de toate cele.

| iarin a răspuns:

Off iubita. Nu se merita sa-ti complici tineretea. Daca nu pui punct acum o sa ajungi bataia lui de joc. Chiar o sa fii obligata sa asisti de fata cu prietenii lui sau ai tai cum te injoseste. Iti spun asta pentru ca si o prietena tot asa a facut. Daca a dat in tine e un NIMENI! el in loc sa te sarute sa te tina strans in brate saruta sticla. Neah.tu meriti mult mai mult, incearca sa-ti gasesti o alta activitate care sa te tina ocupata. Si sigur ai nevoie de relaxare de rasfat. Bafta:*

| Ciuffy23 a răspuns:

Stiu ca e greu, dar uital si scapa de el cumva straight face iti va strica viata, dar deja o cam face sad ai grija :* daca vrei iei sfatul meu sa nu mai fi cu el daca nu nu :* succes