| anonim_4396 a întrebat:

Ok TPU! Am facut ceea ce mi-ati spus voi in legatura cu intrebarea anterioara: http://www.tpu.ro/......ecare-zi/.

Mi-am facut curaj si l-am intrebat de un anume produs,m-a ajutat ce-i drept si mi-a vorbit frumos,dar nu a schitat nici macar un zambet.poate acolo putin,cu coltul gurii. In timp ce vorbeam cu el, era rosu la fata si ma asculta foarte atent cu privirea fixa in ochii mei.

Problema este ca, mama mea cand se duce pe-acolo ii vorbeste,o saluta si o intreba daca are nevoie de ceva anume si daca mai are nevoie de ajutorul lui.

Saptamana trecuta cand l-am intrebat de acel produs,era si fratele meu cu mine si ma gandesc ca. poate a crezut ca este prietenul meu, desi mama i-a spus cu cateva zile in urma ca eu vin des la acest supermarket cu fratele meu.

Atunci cand sunt prin supermarket se uita dupa mine, vrea sa fie mereu prin preajma mea si tot asa. Am fost o data cu mama..si in timp ce vorbea cu ea se uita la mine, ba chiar intr-o zi cand s-a dus mama singura la supermarket a intrebat de mine.

Acum..nu stiu ce sa fac sa-i arat ca e fratele meu nu prietenul meu s.a.m.d. :( ..sincer nu stiu ce sa mai cred.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu trebuie sa-i arati nimic. Ar fi indicat sa-i spui ca ai fost placut impresionata de modul in care s-a comportat de fiecare data cu tine si din acest motiv nu ti-ar displace daca ar accepta sa te insoteasca la o plimbare deoarece nu ai cine sa-ti petreci timpul liber.Iti trebuie doar un pic de curaj, nimic mai mult.Succes.

| Cristiiiiinaaa a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Faza este că pe mine doar m-a servit si mi-a vorbit frumos și asta s-a întâmplat doar o singura data. Pe mama o servește de fiecare dată si se comportă drăguț cu ea. Acum nu știu. poate vrea să se dea bine pe lângă ea ca să ajungă la mine sau poate mă înșel.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Cristiiiiinaaa):

Din moment ce te-a remarcat de cate ori esti/intri in magazin denota faptul ca nu ii esti indiferenta. Este nevoie doar de putin curaj si/sau tupeu pentru a-i cere/propune sa va intalniti si in afara magazinului. Curaj si de ce nu SUCCES.

| Cristiiiiinaaa a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc frumos pentru răspuns!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Cristiiiiinaaa):

Se pare ca-ti lipseste curajul draga mea. In acest caz lasa-i un numar detelefon, adresa de facebook.Ar fi pacat ca din cauza indeciziei sa-l pierzi in favoarea unei alte fete mai tupeiste.

Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

Tu esti fata din poza? Pentru ca daca esti, ar fi destul de usor sa-i spui ca-l placi. laughing Ai rezolva-o!

| Cristiiiiinaaa a răspuns (pentru Lawliet14):

Ahh nu sunt eu în pozălaughing nu-mi place să mă afișez chiar peste tot. Dar oricum sunt brunetă cu ochii albastrii happy

| Dracoola a răspuns:

Incearca sa-l intrebi ceva de genul : Lucrezi de mult timp aici? Si de aici incolo conversartia poate evolua firesc. Adauga-i, eventual, ca mai vii si cu fratele tau pe acolo. Daca nu este in stare sa continuie conversatia inseamna ca nu-i interesat. Un tip interesat ar cauta sa gaseasca orice pretext de a mentine conversatia cu o fata de care este interesat.

| cameleonu05 a răspuns:

Baiat destept ...se pune bine cu mama ca sa ajunga la tine laughing...

| Cristiiiiinaaa a răspuns (pentru cameleonu05):

Asta mă gândeam și eu laughing dar faptul că atunci când sunt doar eu la cumpărături și mă vede și abia îmi zâmbește.mă derutează de tot laughing pentru că mamei mele îi vorbește de toate alea, iar mie, așa cum am spus. abia îmi zâmbește.