| shocky2 a întrebat:

Orice relatie se reduce la sex? [ Sunt baiaat ]

Răspuns Câştigător
| play4girls a răspuns:

Din cate am vazut mavoritatea ''fetelor'' a raspuns ''NU''
Sexul e o parte foarte importanta din viata uni cuplu(si nu numai.te ajuta si pe tine ca persoana, psihologic vorbind).
Definitie cuplu:1-legatura spirituala(sentimentala).2-legatura corporala/hormonala(sexul).Eu nu stiu cati ani aveti dar sexul e o parte foarte importanta. exemplu: un cuplu se cerata si nusi mai vorbesc,iar dupa ce a facut sex, parca nu s-a intamplat nimic, sunt fericiti si isi spun din nou ''te iubesc''.(au uitat de cearta)? pentru ca totul se rezuma la hormoni.hormonii nu-i putem controla precum corpul, ii poti linisti dar nu controla(masturbare).dar intr-o relatie in care nu e sex apare monotonia.si asta nu e bine(relatia se termina din mici neintelegeri). deci concluziile le trageti voi votandbig grin.bafta

14 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Te referi la relatiile de dragoste,pentru ca relatiile dintre oameni sunt de multe feluri,si nu se poate vorbi de sex intre relatia elev -diriginte. Dupa cum se vede si pe TPU, orice relatie de dragoste, se reduce la sex.Normal ca e total gresit,si mai devreme sau mai tarziu,tinerii care au inceput prea devreme cu sexul,vor regreta. Fetele, pierd din respectul baietilor, iar baietii... obosesc pe la 30 de ani. Cand tinerii obosesc din cauza sexului si vad ca el nu tine nici de suflet, nici de foame, e un pic cam tarziu.De aceea,atentie,mai ales fetele! Curiozitatea de a face sex,ca e mai bun decat mierea,o sa va coste scump,toata viata! Si voi baietilor, aveti grija de obiectul vostru, ca va paste prostata.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu!
Depinde din ce perspectivă vezi tu lucrurile.
Dacă te complaci şi tu,se poate reduce doar la asta.
Însă, dacă vorbeşti deschis despre asta persoanei de lângă tine fără temeri sau reţineri, lucrurile de pot schimba.
Depinde doar de tine...

| Romancutza a răspuns:

NU.Nu neaparat,multi o fac, la ce a devenit azi lumea si ce fac copii la varsta adolescentei, multi o fac.Dar nu este obligatoriu acest lucruwinking

| baru a răspuns:

Sall. Nu. Ori ce relatie duce la sex. Acesta este adevarul. Toata lumea alearga dupa sex. Pa!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Sigur toti de aici o sa-ti spuna ca NU la fel ca mine!
DE CE SA SE REDUCA NUMAI LA SEX?
daca tu tii la o fata cu adevarat si vrei sa ai grija de ea sigur nu o sati doresti sa faci sex cu ea sau chestii de genu!

| unnimeni a răspuns:

NU!
Intr-o relatie dintre doi oameni maturi, sexul o "intretine".

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Toti spuneti nu.Macar spuneti-o ca si cand ati crede!

| christinebubu a răspuns:

NU!
sexul e destul de important intr-o relatie, dar nu e totul.
poate fi o relatie frumoasa si fara sex

Răspuns utilizator avertizat
| adela93 a răspuns:

Nu

| firstb a răspuns:

Se poate spune si asa. depinde de tipul de om.

| noneee a răspuns:

Logic ca nu!
sunt si alte sute de lucruri mai importante decat sexul intr-o relatie!
de exemplu: intelegerea,dragostea,increderea,respectul, comunicarea, si lista poate continua l nesfarsit...

| Ema1234 a răspuns:

Ddeloc.DAR fiind baiat poate da.findca 90% voi numai la asta va ganditi.happy.dar.nuhthinking Dar depinde de fire fetei p care o aihappy. Daca este o vipera si iubeste viata si...se**l...(nu neaparat si se**l)atunci da. poti s-o reduci si la astahappydar daca e o fata delicata a-o mai moale sa n`o pierzi.Pentru ca pentru o floare delicata niciodata nu se reduce la asa ceva happyfunda?:*:*:*

| lavy_7345 a răspuns:

AM AVUT SI EU O PRIETENA care era cu un baiat.el vroia mereu sex sex sex sex...bineinteles s-a despartit de el...eu una cred ca nu