| VacutzaRoscata a întrebat:

Oricine stie ca ai multe avantaje daca esti o persoana foarte frumoasa. Dar dezavantaje exista? si daca da, care sunt?
funda love struck

8 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

"Oricine stie ca ai multe avantaje daca esti o persoana foarte frumoasa" nimeni nu e foarte frumos! e doar perspectiva gustului! Foarte frumus se ajunge prin modelare. operatii. Si persoanele "foarte frumoase" sunt complexate, chiar poate mai rau decat una care nu e asa frumoasa.

".Dar dezavantaje exista? si daca da, care sunt?" La ce la frumusete? Ai avantaj ca esti inzestrat de la natura cu o figura/corp mai atragator si nu mai trebuie sa lucrezi asa mult. Ca si un baiat care arata destul de Ok, il plac multe fete dar el nu are nimic in cap, de ce? pentru ca a zis ca are frumusete, ce ii mai trebuie personalitate/mentalitate? stie esentialul cat sa vrajasca.
In sensul fetelor? Complexitatea, cu cat esti vazuta mai "frumoasa" in diverse locatii si persoane tu devii din ce in ce mai complexata pentru ca persoanele te stiu prea frumoasa ca sa vada ceva neobisnuit la tine... grasime, bubite, etc.

| VacutzaRoscata explică:

Nicaruga,ce parere proasta ai tu despre fetele frumoasa straight face
sa inteleg ca tie ti-ar placea sa umbli cu o uratanie pe strada care ''nu e superficiala''
si baietii nu umbla dupa ele doar pentru aventuri, dar acum depinde de fiecare persoana in parte

| nicaruaga a răspuns:

Sunt si dezavantaje.

1. ati observat ca tocmai tipele cele mai frumoase sunti singure? baietii stiu ca is superficiale, si de asta le aleg doar pentru aventuri de o noapte

2. doar pentru ca is foarte frumoase, au impresia ca li se cuvine totul, si asteapta totul pe tava. nu, multumim...dar o sa spunem pas si de data asta, o sa punem totul pe alta tava care sa merite

3 din cauza ca au impresia ca li se cuvine totul, sunt cam departe de inteligenta, din cauza asta nu prea le baga nimeni in seama cand e vorba de locuri unde e nevoie de creier

4. o sa spuneti ca nu e asa, ca toti baietii umbla dupa voi fetele frumoase. da, asa e.umbla dupa voi, pentru o noapte, reprezentati doar un vis, o dorinta, o amagire sexuala.

5. nu e tot timpul asa...dar ceea ce am spus se apropie foarte tare generalizare

| Nymphetamine a răspuns:

Da,majoritatea sunt luate de proaste fiindca profita de orice oportunitate le iese in cale datorita frumusetii si asa par sa nu se straduie sa faca nimic deci par proaste, superficiale si profitoare.

| condemnedAntagonist a răspuns:

Nu nu sunt dezavantaje. dar totusi, degeaba esti frumi daca esti prost, nu?

| Alexis_6755 a răspuns:

Daca esti frumoasa poti atrage atentia foarte usor asupra ta atunci cand vrei sa zici ceva. Poti sa atragi atentia si cui nu trebuie la golani care sa se dea la u.

| deea_4470 a răspuns:

Hmm,dezavantaje daca esti frumoasa?
Pai dupa parerea mea, o fata care este frumoasa atrage si multa atentia.Iar fetele mai invidioase, o sa inceapa sa vorbeasca intr'un mod neplacut despre acea fata.Stii,tot timpul o sa existe fete de acele care sunt geloase.Ba spun "uite ft ce najpa ii sta" straight face cand de fapt ii sta super dragutstraight face
Alte dezavantaje nu cred ca exista, nu?thinking Sau multa lume fiind geloasa incearca sa schimbe acea persoana, fie spunandu'i ca ar trebui sa se schimbe pentru ca X.Sau tot felul de lucruri, unii oameni pot fi foarte parsivi!
Deci ai grija peste ce oameni dai!winkingkiss

| meduzzza a răspuns:

Normal ca exista si dezavantaje.Nu cred ca mereu conteaza frumuseta, mai este si frumusetea cea interiroara. Degeaba esti frumoasa daca iti bati joc de ea...