| anonim_4396 a întrebat:

Pana la ce varsta se dezvolta penisul?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Penisul isi inceteaza cresterea la 16 ani!
Chiar daca tu mai poti creste in inaltime, pana la 20 de ani.

| corbulalbrosu a răspuns:

Conform studiilor efectuate in aceasta privinta se apreciaza ca dezvoltarea penisului se termina in jurul varstei de 16 ani. Insa aceasta varsta este influentata in mare masura de varsta la care incepe pubertatea, fiindca atunci cand pubertatatea s-a instalat cu o anumita intarziere (dupa varsta de 12-13 ani) si varsta pana la care este posibil sa se dezvolte penisul va creste comparativ, incat dezvoltarea penisului sa se termine si dupa varsta de 18 ani. Acceseaza si citeste urmatorul articol pe aceasta tema : http://unica.md/......e-penisul/
Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Pana la varsta de 16-17 ani.