| Sara2 a întrebat:

Pe 2 martie trebuia sa imi vina menstruatia, pe 3 martie am avut un contact cu prezervativ, NU s-a spart si a fost ok (si ultimul si singurul contact in ultimile 2 luni) deci teoretic era si perioada infertila deoarece ar fi trebuit sa imi vina cu o zi inainte, test e prea devreme sa fac deoarece sunt 13 zile de la contact, e posibil sa fi ramas insarcinata?
p.s. ultima menstruatie care am avut-o a fost pe 1 februatie , alte contacte nu am avut din ianuarie , si insarcinata dinainte sigur nu eram

Răspuns Câştigător
| briosicabriosel a răspuns:

Buna, sunt unele teste de sarcina cum ar fi Barza care se pot face dupa 7 zile de la contactul sexual, parerea mea este ca esti stresata, poate ai racit, esti nervoasa, nu mamanci destul, nu ai cum sa fi insarcinata. Uite tu cu mana ta ai scris " p.s. ultima menstruatie care am avut-o a fost pe 1 februatie, alte contacte nu am avut din ianuarie, si insarcinata dinainte sigur nu eram". Linisteste-te pentru ca de la asta se trage, stresul ala, ca " Vai Doamne nu imi vine, Vai Doamne daca sunt insarcinata" totul porneste de la creier, si eu am patit la fel. Daca nu esti sigura, du-te si fa un test de sarcina, daca nu, un control la ginecolog, sa te linistesti,
Ai grija de tine, Numai bine!

2 răspunsuri:
| BlackDeath2012 a răspuns:

Da este posibil...
Mai bine du-te la ginecolog si fa un test de sarcina...
Funda pls?

| briosicabriosel a răspuns (pentru BlackDeath2012):

Deci fata te intreaba ceva si tu dai raspuns la sictir doart pentru funda, nu va inteleg