| Sara2 a întrebat:

Daca ultimul contact sexual l-am avut pe data de 3 martie (dar contactul a fost protejat cu prezervativ si nu s-a spart, si alte contacte nu am avut) merge sa fac maine dimineata un test de sarcina?menstruatia tot imi intarzie, si chiar in acea zi pe 3 trebuia sa imi vina , si nu mi-a venit nici pana acum, merge sa fac testul maine? ca stresul ma omoara nu mai suport , sunt absolut sigura ca nu eram insarcinata dinainte

4 răspunsuri:
| Allexutsa_8314 a răspuns:

Un test de sarcina poate fi valabil dupa aproximativ 20 de zile de la contactul sexual... iti inteleg stresul dar mai asteapta putin. Funda?

| Alecsa11 a răspuns:

Testul de sarcina se face la 2 saptamanii dupa data la care trebuia sa iti vina menstruatia.

| PoWRObert a răspuns:

Nu cumva ai luat pixul lu frateto cu sperma? S-ar putea sa fii insarcinata. Ce sa faci?!

| giulian9 a răspuns:

A trecut un pic de cand ai avut contactul, poate a iesit prezervativul de pe penis pentru cateva momente...e cam devreme sa faci test, poate ai racit la putzlik...