| anonim_4396 a întrebat:

Pe 21 am intretinut primul contact sexual. eram virgina, dar nu mi-a curs sange pe moement. am ajuns acasa si am observat o mica pata pe chiloti si dupa ce am urinat la fel.pe servetel o pata de sange. nu am simtit ca s-a rupt himenul acela. asta ce inseamna ca nu eram virgina? cu toate ca a fost prima datha cand am facut-o. am facut gimnastica 9 ani. e posibil sa se fi rupt fara sa-mi dau seama? si am facut-o exact pe 21 cand trebuia sa-mi vina mentruatia. acum nu mai mi-a venit. dar nu imi vine regulat. e posibil sa fi ramas insarcinata cu toate ca prietenul meu nu a ejaculat in mine? poate doar "lacrimi de sperma " cum se spune dar nici alea. ce sanse sunt?

Răspuns Câştigător
identitate
| identitate a răspuns:

DOAMNE FERESTE! Ce pot sa debiteze unii, mai ales ca am citit pe undeva ca ar fi "doctor". Cu diploma scoasa la imprimanta acasa?! Vine cu niste cifre seci pe care numai ea stie de unde le scoate si da aceleasi raspunsuri seci si fara sa gandeasca la fiecare persoana in parte. Pune doar placa. Din punctul asta de vedere da, pare a fi "doctor". Aici suntem muritori de rand si cineva care isi pune intrebari cu siguranta nu are nevoie de raspunsuri "stiintifice" pe care nu le intelege. Ex:Unui baiat care isi facea probleme pentru ca are penisul deviat ii "vorbea" de "corpi cavernosi"!laughingIeri am "aflat" tot de la ea ca o fata de 10 ani poate sa ramana insarcinata facand sex cu un baiat de 10 ani(De care sex, virtual? Fizic nu e posibil.)! Azi aflu tot de la ea ca persoana care pune intrebarea si a facut gimnastica 9 ani ar putea avea mai putin de 8 ani si mai are si menstruatie pe deasupra!
Ma scuzati dar imi mananca nervii de prea mult timp.
Tu, facand gimnastica poti sa ai himenul rupt din timpul antrenamentelor sau poate fi foarte elastic si inca nu e rupt.Sangerarea in momentul ruperii himenului nu e abundenta (decat in cazuri extrem de rare) si e vorba de picaturi. Unele femei nu sangereaza deloc. Daca ai vazut picaturile pe chiloti si servetel e de la ruperea himenului.Nu se rupe obligatoriu tot deodata. Putea fi rupt dinainte un pic, acum s-a mai rupt un pic si data viitoare o sa se mai rupa si o sa mai vezi picaturi de sange(daca inca nu e rupt in totalitate).
Daca menstruatia nu e regulata nu poti sa spui ca menstruatia trebuia sa-ti vina pe 21 si nici nu stii daca esti sau nu insarcinata. Teoretic poti ramane insarcinata foarte des, practic de vreo 2 ori pe an dar de obicei se intampla foarte usor cand nu vrei.Si lichidul preejaculator (cel care este eliminat de barbat pe durata actului sexual) contine spermatozoizi deci poti sa ramai insarcinata(desi sansele sunt mici). Ai facut pe 21 deci mai ai timp (72 de ore de la raportul sexual) sa iei o pilula de urgenta si sa fii linistita.Costa vreo 60-65 ron dar poti sa o primesti si gratis in unele cabinete.
Data viitoare ai mai multa grija si folositi prezervative sau anticonceptionale.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil, sa fi ramas insarcinata, chiar daca nu a ejaculat, mai ales ca ai menstruatii neregulate.
De asemenea, e posibil sa nu fi fost pregatita pentru inceperea vietii sexuale (poate ai sub 8 ani, poate doar nu esti pregatita) si organismul sa fi receptat inceperea vietii sexuale ca pe o agresiuen si sa reactioneze cu aceasta intarziere.
Numai foarte foarte putine femei simt fizic ruperea hienului, majoritatea simt doar durere la penetrare.
Eu te sfatuiesc ca daca menstruatia intarzie 7 zile, sa te duci neaparat la ginecolog.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vroiam sa zic sub 18 ani, imi cer scuze de greseala.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Identitate, eram obosita si nervoasa cand l-am postat. Mi-am dat seama ca nu are rost sa ma implic in acest scandal.
Te rog sa ma ierti ca mi-am pierdut cumpatul si ti-am raspuns pe ton nepoliticos si vehement. Mi s-a parut pe moment ca o pot face, dat fiind ca tu ai facut-o. Apoi mi-am dat seama ca ar fi urat din partea mea. Imi cer inca o data scuze de la tine si de la ceilalti uesri pentru schita de cearta in care era sa cad. Nu vreau conflicte, asa ca fiecare ramane cu parerea lui.

identitate
| identitate a răspuns:

"Brigaela"
Am aflat intamplator de titlul "extrem de important" dintr-un comentariu care sustinea aberatia si in nici un caz nu ma intereseaza mai mult avand in vedere sfaturile postate.
Daca a fost atat de greu sa obtineti diploma probabil aveti capacitati intelectuale reduse.In plus diploma nu inseamna nimic. O verisoara a fost salvata de la o operatie pe creier de o asistenta care a inceput sa urle la doctorita "inteligenta" (nu doar cu diploma ci si cu dreptul de a opera) care cu toate analizele in mana a decis ca are o tumoare pe creier(ce trebuie extirpata imediat) dupa ce a lesinat pe strada.Pana si asistenta s-a prins ca e lipsa de calciu. Un alt doctor ma convingea ca deviatia mea de sept nu e nimic si nu e nevoie de operatie in timp ce eu ma sufocam daca respiram pe nas cum e normal.As avea o lista extrem de lunga de cazuri si diplome care nu inseamna nimic din domeniu si alte domenii.
Asta insa nu ma face sa nu mai merg la doctor, dimpotriva si chiar recomand multora, dar selectez si ii aleg pe putinii care mai gandesc si le si PASA pe deasupra.
Stiu foarte bine ce sunt aia corpi cavernosi si o multime de alte denumiri stiintifice.Si nu mi-ar fi deloc greu sa dau si denumirea in latina. Dar avand in vedere ca baiatul nu stia altfel ar fi stiut ca e normal sa nu aiba aceeasi lungime, se impunea un raspuns mai apropiat de modul lui de a intelege lucrurile.As putea spune foarte bine preput, gland si multe alte denumiri dar ma abtin si folosesc denumirile uzuale ca sa inteleaga toata lumea despre ce e vorba si sa nu se intrebe ce dracu' o mai fi si aia.
Si oricine cere un sfat vrea o exprimare mai umana chiar daca vine de la un doctor, altfel ar merge la doctor sa-i scrie pe o reteta ce are si ce trebuie sa ia si s-ar intreba de ce dracu' sufera si s-ar teme ca o sa moara si s-ar linisti cand farmacista cu bunavointa ii "traduce" si ii spune care e boala de care sufera.
Aproape toate datele furnizate sunt eronate.Va recomand sa va mai informati pentru ca de cand ati obtinut diploma s-au mai facut o multime de studii si au aparut noi date.In plus rezultatele studiilor difera in functie de sursa si de "materialul" folosit.La dimensiunea penisului nu mai vorbesc.
Va mai recomand de asemenea sa studiati din nou varsta pubertatii ca sa aflati varsta la care se dezvolta organele sexuale feminine si masculine si cand sunt apti de reproducere.Documentati-va si in ceea ce priveste durata actului sexual, de fapt in tot ceea ce priveste viata sexuala.
Daca nu dispuneti de materialul necesar va pun la dispozitie surse pe care le puteti folosi.
De ce transformati exceptiile in regula? Asa am putea spune ca un penis normal are 35 cm si multe alte aberatii.
La 11 ani da? Si au murit cum scriati in partea cealalta? Sunt curios.
Sper doar din tot sufletul ca specializarea de pe diploma nu e "obstretica-ginecologie"...

identitate
| identitate a răspuns:

Brigaela
De ce ati modificat raspunsul care vroia sa ma faca "varza"?! V-ati prins ca nu are baza reala?

| Anca-Ploiesti a răspuns:

Stai linistita, ai un himen elastic care se rupe mai greu. Prietenul tau sigur a inteles ca ai fost virgina. Daca menstruatia tot nu vine, atunci du-te la un control in aprilie pe 25.
Mult noroc si sa fi iubita,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@identitate
Brigaela a scris 8 in loc de 18 happy a gresit. U nu gresesti? sau u nu gandesti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Curge sage pentru ca erai virgina nu te panica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu patesti nimic pentru ca erai virgina iti curge sange stai calma se rezolva de la sine.

| despresuflet a răspuns:

Sansele de a ramane insarcinata in ziua cand trebuie sa iti vina menstruatia sunt catre zero.
Daca ai facut gimnastica atatia ani, cu atat mai mult ca ai un himen foarte elastic. si depinde de intromisiune daca ti-a perforat himenul sau nu.