| Ioanaioana22356 a întrebat:

Pe data de 3 Aprilie am făcut sex neprotejat, iar pe 5 mi-a venit menstruația și trebuia sa îmi vina peste o săptămâna, adică pe 12. De câteva zile am o durere de spate și crampe abdominale. Acum a început și perioada cu ovulatia, durerile pot fi din cauza ovulației sau am șanse sa fiu însărcinată?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, la ovulatie nu ai dureri de burta si nici crampe, doar la ciclu poti avea sau cand ai deranjamente stomacale.

| SuNaM a răspuns:

Cel mai bun răspuns la asta este : 10 lei la catena, testul Barza happy. Cel mai probabil nu ești, dar oricând exista riscul de sarcina chiar dacă vine menstruația.