| GulDan a întrebat:

Pe mine ma place o fata care arata bine si frumoasa dar cum nu am mai avut prietena din prima nu cred ca o sa ma descurcsad adica ia sigur ca a mai avut macar 1 prieten...si probabil se asteapta la ceva ce eu nu stiu sa ma descurc/comport. Ceva sfaturi? Mersi!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si uite cum te complexezi singur!
Vorbeste cu fata,fii dragut,intreab-o lucruri despre ea,ce-i place,ce-ar vrea sa faca in momentul asta,spune si tu ce-ai vrea,da-i si cateva amanunte despre tine,marturiseste-i ca e prima fata care iti place si sa te ierte daca gresesti ceva,invit-o la plimbare,film,pizza,cafea,ciocolata calda,oriunde,unde sa va apropiati si fizic,priveste-o in ochi,tine-i mainile in mainile tale,mangai-o discret pe umeri,protejeaz-o, adu-i zambetul pe buze, ce crezi, nu e un capat de tara sa te faci placut, lucrurile astea le ai in instinct!
Spor si inspiratie!

| shadow72 a răspuns:

Stai cu ea. daca nu stii cum sa te compoti poti face urmatoarea chestie: ii spui frumos domnisoara te plac mult insa nu prea am avut prietena pana acum.as vrea sa te fac fericita purtandu-ma cat mai frumos cu tine, dar as vrea sa ma indrumi tu, sa ma inveti.
daca ai orgoliu te poate ajuta un prieten.te pot ajuta si eu insa pe chat e mai greu.

| unknøwn a răspuns:

Oricum nu te însori cu ea.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

''Pe mine ma place o fata care arata bine si frumoasa''
Lucrurile deja sunt foarte simple.
Jumatate din treaba e facuta.

Nu te gandi la esecuri si nu te alarma.
Chill
Lasa lururile sa decurga de la sine.
Nu-ti fa planuri, nu te stresa, nu te mai gandi, etc
E bine sa ai putina indrazneala si sa te apropii mai mult de ea.
Cam atat.
Vezi? E foarte simplu happy
Bafta!

| anonim19151915 a răspuns:

Atata timp cat ea te place, cred ca ar accepta orice lucruri minore! Nu cred ca asta e un motiv... Daca o placi si tu, atunci nu ezita! Ma tarziu s-ar putea sa-ti para rau!
Un sfat: incearca sa-i arati cine esti tu de fapt... nu incerca sa fi cine nu esti happy Multa bafta!