| guiemigi a întrebat:

Penisul curbat ( Nu ma refer la boala ), este des intalnit? Ar trebuie sa ma ingrijorez sau sa ma simt prost cand o sa-mi incep viata sexuala? Este curbat in sus si la stanga putin. Exista vreo metoda sa-l indrept? Exclus operatie. Se merita? Precizez ca am 17 ani.

9 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Mai uita-te si tu la un film porno sa vezi mai multe detalii.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Noi n-avem de unde sti daca e boala sau nu. Penisurile curbate sunt destul de des intalnite. Curbura in sus a penisului s-ar parea ca este cea normala desi in lumea animala de exemplu sunt specii a caror organ sexual e aparent sau chiar natural curbat in jos. Revenind la oameni exista de asemenea si curburi in jos.

Curburile la stanga sau la dreapta nu sunt insa considerate normale, de altfel nici penisurile curbate prea mult in jos care par chiar sa se rupa sau sa fie indoite nu sunt nicidecum normale.

Specialistii spun ca o curbura mica e relativ des intalnita si se intampla aproape intotdeauna la penisurile indreptate in sus. Daca curbura depaseste 30 de grade e posibil ca tesutul penisului sa aiba o afectiune caz in care trebuie consultat medicul.

Cunosc un amic care-si curbase penisul spre stanga din cauza masturbarii. Nu stiu ce facea, i-am spus sa schimbe mana, ce stiu eu, stiu doar ca s-a rezolvat in cateva saptamani. Ma rog si curbura zicea el ca nu e asa grava.

Ideea e si ca unii baieti isi poarta penisul aiurea in lenjerie, pe dreapta pe stanga, in timp tesuturile cresc aiurea.

Fiind curbat de mult timp nu stiu daca-i mai poti face ceva decat chirurgical. Uneori se poate indrepta daca e fortat sa stea exact in partea opusa si din pacate din cate inteleg eu tesuturile treaba asta se face in erectie, de asta masturband penisul in partea opusa curburii poate ajuta. Dar in timp si nu e sigur nimic.

| OnuOnulică a răspuns:

Un penis nu e perfect, unii pot să îl aibe curbat la stânga alții la dreapta și așa mai departe. Nu te impiedică cu nimic să faci sex.

| Cosmin300 a răspuns (pentru OnuOnulică):

Deci nu impiedica cu nimic. Nu incurca deloc?

| MskDesign a răspuns:

Ai 17 ani si nu ti-ai inceput viata sexuala? Asta e o preocupare, nu penisul curbat! Trebuie sa le faci sa urle de placerelaughing

| Madayna a răspuns:

Nu este o boala si este normal, n-ai de ce sa te simti prost ci din contra, mult mai excitant este pentru fata in timpul penetrarii.

| Cosmin300 a răspuns (pentru Madayna):

Nu incurca curbura la penetrare?

| Madayna a răspuns (pentru Cosmin300):

Nu incurca deloc, stai linistit.

| Mathew a răspuns:

Se merita operatia doar daca ai de unde. Operatia presupune interventia la nivelul "curburii" cum o numesti tu si asta ar putea scurta din lungimea madularului tau.
Sfatul meu: Masturbeaza-te cu cap sau cu ambele maini. (Fara gluma)