| anonim_4396 a întrebat:

Pentru fete, daca ati fi sa alegeti intre un baiat cu banii si unul fara ce ati alege doar raspunsuri sincere

Răspuns Câştigător
| Roxana121 a răspuns:

Toate fetele lor raspunde( fara banii) dar asta e mincunatongue orice fata isi doreste sa fie rasfatata, sa fie regina, sh multe altele, conteaza foarte mult sh banii.Dar daca il placi pe acel sarac poate sal alegi pe el... pentru ca uneori poti fi sarac dar fericit. Nu pot exzact sa iti spun pe cine sa alegi pentru ca tu decizi, e bine sa te gindesti si la viitor dar e bine sa alegi cu inimabig grin succes.

| anonim_4396 explică (pentru Roxana121):

Asta am vrut ca sa citesc ceva sincer multumesc

21 răspunsuri:
| unknow a răspuns:

Depinde si de celelalte calitati ale lor. Daca au doar un singur atu`, ...normal ca il aleg pe ala mai ''convenabil''...dar daca cel fara bani iti ofera ceea ce nu`ti poate oferi celalalt, iar tu ai nevoie de asta.CHIAR NU MAI CONTEAZA decat fericirea ta! happy
Dragostea te priveste in suflet, ...nu in portofel!winking

| ing3rd3mon4u a răspuns:

Buna:d
Eu aleg baiatu care nu are bani.
Stii tu treaba aia. Daca e dragoste nu e bani.Si unde sunt bani nu e dragoste.
Si alaturi de baiatul care nu are bani se poate castiga pe parcurs bani muncind nu de la mama sau tata.Si aici nu vreau sa jignesc pe nimeni. Dar este felul meu de a gandi. Daca vrei sa ai un viitor alaturi de tine trebuie sa te sacrifici sa o iei de la zero.Sa muncitizi impreuna.sa va castigatzi banul. big grin

| Anca95 a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Sunt perfect de acord cu tine ingerashfaraaripi01. Daca unul dintre parteneri are mai multi bani decat celalalt cand vor aparea discutii daca e marlan reproseaza acest lucru si nu iti vine bine.REprosandu-ti asta el se va crede mult superior tie ca are o anumita pozitie in societate si te va face sa te simti oarecum stanjenita, repet daca e marlan.

| ing3rd3mon4u a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

big grin ma corectezbig grin daca vrei sa ai alaturi de cineva* trebuie sa o iei de la zero.

| Sara2 a răspuns:

Se poate intampla ca baiatul pe care il iubesti sa aiba bani
poate nu ma crede nimeni, dar daca ar fi ca cel pe care il iubesc sa fie sarac, l-as alege, chiar daca ar fi si altul bogat dar daca nu simt nimic pentru el ...degeaba
eu in prezent sunt intr-o situatie similara, doar ca amandoi au bani, si cel pe care il iubesc, si celalalt cu care am o relatie, dar e pura coincidenta

| Anca95 a răspuns:

Nu banii conteaza, ci iubirea. Daca ai bani asta nu inseamna ca esti o persoana OK. Poti sa ai bani si sa fii un tip super ok, care stie sa se comporte in societate si sa fie om, pti sa ai bani si sa te comporti ca un magar.Aceiasi regula se respecta si in cazul tipului cu mai putini bani.Deci nu conteaza grosimea portofelului, ci comportamentul, sufletul si mai ales iubirea pe care ti=o ofera persoana de langa tine.

Răspuns utilizator avertizat
| spaima1aricilor a răspuns:

Daca toate fetele aqr alege cu inima, pitzipoancele de dorobanti nu ar mai exista. dar surpriza ele exista si ei e tara plina de ele. deci tinere: fetele aleg banii. dureros dar adevarat, sper sa fii motic\vat suficient incat sa te apuci de facut bani

| anonim_4396 explică (pentru spaima1aricilor):

Sincer nu sunt motivat sa fac banii sa dau pe femei si sa am ce imi doresc, filozofia mea de viata decat cu o curva materialista mai bine fara sincer eu nas munci pentru o materialista daca ma iubeste sa ma iubesca pentru cea ce sunt daca nu exista asa femeie desi sincer nu prea cred exista mai bine singur

| spaima1aricilor a răspuns (pentru anonim_4396):

Te iubeste pentru ceea ce esti. un barbat puternic capabil sa sustina material familia. la asta se reduce totul.

| anonim_4396 explică (pentru spaima1aricilor):

De unde sti ca e iubeste cineva, noi nu putem simnti iubirea cuiva putem doar simnti doar iubirea nostra e complicata si iubirea asta, daca dai peste o falsa ce te faci te increzi in ea si pierzi tot

| spaima1aricilor a răspuns (pentru anonim_4396):

O iei de la capat my man. asa-i viata! ca un reset!

| catalinalina a răspuns:

Eu as alege unul cu mai putini bani, deoarece daca as avea pe cineva cu bani mas indragostii de banii lui, asa ca stiu ca sunt indragostita de o persoana happy
mai stiu si faptul ca la persoanele cu bani trebuie sa fie dragostea prea mare ca sa fie intre persoanewinking, dar faci cum vrei

| AndiNyctophilia a răspuns:

Nu depinde doar de bani, pentru mine depinde si de comportament, frumusete, inteligenta, umor etc.
Banii nu sunt asa de importanti ca doar nu mor de foamehappy

| pastilutecolorate a răspuns:

Sincer acum chiar daca baiatul are bani asta nu inseamna ca stai cu el pentru asa cevastraight face.Pur si simplu poti sa il iubesti enorm si sa nu stai cu el pentru bani...

| missShe a răspuns:

Sincer, depinde pe care baiat il placi mai mult, sa putea ca cel mai sarac sa fie simpu si in acest fel sa te atraga iar cel cu bani sa fie increzut... EU nu m-as lua dupa cate cadouri de Sf valentin o sa primesc sau de aniversarea noastra ci dupa personalitate baiatului si cred ca e normal sa pui mai mult pret pe timpul frumos petrecut impreuna decat pentru un cadou... Tu trebuie sa te gandesti bine care iti place mai mult sar te sfatuiesc sa nu te uiti neaprat la ce haine de firma are sau cine stie ce telefon. Succes!

| EdiiThxoxo a răspuns:

As alege dupa personalitate, nu dupa partea materiala. Parerea mea! :*

| kiduletzzz a răspuns:

Raspunsul e in inima tha, vezi de cine iti place mai mult, acela este cel potrivit si nu uita banii nu conteaza

| elyiyk a răspuns:

Pai nu conteaza daca baiatul are bani. ceea ce conteaza este ce fel de persoana este. poate avea bani si sa fie infumurat sau mai stiu eu cum...